Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél hogy kell a...

Felvételinél hogy kell a fogyatékosságot igazolni?

Figyelt kérdés
Gerincferdülésem van és azt mondták arra adnak +40pontot, de kell valamilyen szakértői vélemény. Ilyent hol lehet szerezni?
2018. jún. 3. 08:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a manduláim nyirokcsomóim fájnak folyamatosan néha iszonyatosan. Nem tudok műtétre elmenni, mert 3 hét kiesést nem engedhetek meg. Mégis tudok tanulni. Szóval erről ennyit.
2018. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mandula vagy gerincferdülés nem egy kategória, melyik hivatásra gondoltál ? A cirkuszban lépjen fel vagy mi? Milyen fősuli/egyetem jelentkeztél egyáltalán milyen szakra ? Mennyire veszes a ferdülésed ? Van csak par %-os ami aligha eszrevehető de vannak nagyon brutálisak is. Melyik kategoriába tartozol kérdező? Milyen fajdalmakkal jar az egesz ?
2018. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12: ne sajnáljuk már ennyire! Hidd el, ha olyan mértêkű lenne, hogy fájdalmat okozna, akkor tudnâ, hol kaphat ilyen igazolást. Ha nem, felhívják a kezelőorvosát, hogy megkérdezze, ő állíthat-e ki ilyet?

Gyanítom, valakitől hallotta, hogy testi fogyatékosságra jár pont, és eszébe jutott, hogy általánosban egy státusz vizsgálaton azt mondta a doki, hogy van egy kisebb gerincferdülése, és gondolja, hátha jön be belőle pár potyapont...

Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy kisebb gerincferdülésem, de soha nem okozott problémát, dokihoz se járok vele, mondjuk nekem eszembe sem jutott, hogy potyapontot érhet... Bár engem felvettek anélkül is. :D

2018. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Mandula vagy gerincferdülés nem egy kategória, melyik hivatásra gondoltál "


Hát. Persze, hogy nem egy kategória. Egy mandulafájdalom rosszabb, főleg ha már folyamatosan fent áll a probléma és gyógyszert sem szedhetsz rá, mert úgysem hat, csak a műtét a megoldás. Sőt még a fájdalomcsillapító sem ér semmit. A nyirokcsómóimról meg ne beszéljünk. Akkor rámehet az ember szívére és meg is halhat, ahogy a műtétbe is (utána).


Valamennyire nekem is van gerincferdülésem. Sőt sok mindenkinek. Nehogy már ilyenekre adjunk pontokat.

2018. jún. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem letört a lábkörmöm. Kérem a 40pontom.
2018. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy ezen szórakoztok. Örülhettek, hogy nem vagyok érintettek.
2018. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#2es vagyok. Nem értem miért lettem lepontozva!

Én végigjártam ezt az utat. Nem egy csettintésre adják meg. Elsőre általában visszautasítják. És ha az éven megy a kérdező továbbtanulni akkor felejtse el azt a papírt erre az évre. Nekünk kb 1 évünkbe benne volt mire minden kört lefutottunk. Rengeteg orvosi papír kellett hozzá, a szakértői bizottsági orvos nagyon nagyon alapos.

De úgy látom pár ember az se tudja mi, hogy megy de már rögtön lepontozza az embert!

Kérdező.. fogyatékossági támogatást kapsz??

Ha gondolod írj üzenetet és elmondok mindent részletesen.

2018. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Bemutatod ezt a kérdést, azonnal adnak 10 pontot. :))
2018. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mandulát kiveszik és megvan oldva a probléma az mar a valaszolo problemaja, higy az iskolát előrébb tartja mint az egeszseget. Ferdüléssel mit csinalnak ? Kb semmit
2018. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!