Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek magántanuló?...

Hogyan lehetek magántanuló? Milyen annak lenni?

Figyelt kérdés
Milyen ok kell arra hogy magántanuló legyen valaki? Milyen magántanulónak lenni? Unalmas,nehéz,jó?

2018. máj. 2. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Többnyire az szokott magántanuló lenni aki nem tudja megoldani a rendszeres iskolába járást anélkül hogy ne lépné túl a hiányzási limitet. Ehhez általában kellően súlyos betegnek kell lenni ami megakadályozza az iskolába járást, például ha valaki rákos és kemoterápiára jár, gerincsérve van és járni sem bír, kórházi kezelésekre jár, stb... Tehát nem csak azért lesz magántanuló valaki mert unja az iskolát vagy nem szereti az osztálytársait és anyu beleegyezik.


Ahhoz hogy magántanuló legyen, a jegyző engedélyező döntése, hátrányos helyzet esetén a gyámügy engedélye kell, ahol igazolják hogy indokolt lehet így folytatni a tanulmányaidat, plusz az igazgató engedélye is kell. Nyilvánvaló az is, hogy a semmilyen nyomós indokot felmutatni nem tudó tanulónak nem fognak engedélyt adni erre.

2018. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem nagyon könnyen megadták a magántanulóságit (Szeged, egy jó nevű iskola). Az volt az indok hogy nem bírom az embereket (főként az osztálytársaimat nem) és a szorongás rengeteg egészségügyi panaszt eredményezett (persze ez szebben megfogalmazva).Így nekem nem unalmas, örülök hogy végre nem vagyok folyton rosszul (fizikailag és mentálisan sem).

Nem kifejezetten nehéz, ez függ a tanártól is (sajna), hogy szóbeli és/vagy írásbeli vizsgád lesz és hogy a tanár milyen kérdéssort rak össze; mennyire segít (rávezet e a megoldásra). Én mindenből elég könnyen négyesre vizsgáztam, amikor még bejárós voltam akkor is négyes voltam. Csak ez most jóval kevesebb (negyed annyi) tanulási idővel értem el, önálló sokkal hatékonyabb; gyorsabb.

2018. aug. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!