Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet angolul más...

Hogyan lehet angolul más tantárgyakat tanulni?

Figyelt kérdés
Főként a matematika és a fizika érdekelne. A kérdésem pedig az ezekkel a tantárgyakkal foglalkozó angol oldalakra irányulna. Jelenleg 9.-es vagyok és külföldön szeretnék majd tovább tanulni, viszont nem két tannyelvű iskolába járok, így magamtól megtanulnom angolul is.

2018. jún. 4. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Erre csak azt tudom mondani, hogy jelentkezz át másik iskolába, ha ennyire fontos az oktatási háttér és nagyon nem megy önerőből.
2018. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En Kettannyelvu gimiben vegeztem iden, 5 eve tanulok angolul mindent, nekem jelenleg elkepzelhetetlen, hogy fogok magyarul tanulni egyetemen, annyira megszoktam mar..Szerintem mindenkepp jelentkezz at egy jo kettanos gimibe, nagyon megkonnyitene a dolgod :)

20/L

2018. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát, én most egy elég erős gimibe járok és nagyon szeretem, és nem szeretném itt hagyni, tekintve azt is, hogy nincs is rá lehetőségem. (szüleim nem engednék) Kedves 1.: Angolból van már egy középfokúm, viszont én olyan angol oldalakat keresek most, amiben ott a tananyag, tanulóknak készítik. Esetleg még online elérhető angol nyelvű tankönyvekre is kíváncsi lennék.
2018. jún. 5. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is most végzek kéttanban. :)

A khanacademy.org-ot tudom MELEG SZÍVVEL ajánlani. Matek elvileg nagyon jó, fizika is van bőven. Én folyton bioszt tanultam rajta, és rettenetesen jó. :)

Egyébként matekból angolul érettségiztem, és nem különbözik sokban a magyartól. Némi szókincset össze lehet belőle vadászni, de szerintem az ilyen számolós tárgyak nem adnak hozzá túl sokat. Annyi, hogy képleteknél néha értelmet nyer, mit takarnak a betűk, pl. d=distance=távolság, hossz.

Szóval nézegesd őket nyugodtan, de semmiféle hátrányba nem kerülsz, ha csak magyarul veszed őket. Viszont a bioszt, törit simán ajánlom, ha fontos a szókincs. Meg olvassgass mindenféle szakirodalmat.

Érettségizni gondolom nem akarsz idegen nyelven, vagyis ahhoz kellene olyan óraszámban is tanulnod, hogy leérettségizhess. Viszont, ha érettségi után tennéd le ezeket pluszban, akkor kifizeted, és bármiből az égvilágon tudsz menni. Kérdés, hogy megéri-e.

Külföldre igazából sokkal, de sokkal fontosabb egy nagyon jó, C1-C2-es nyelvvizsga, ami semmiképpen sem államilag elismert, mert azt kint nem fogadják el. (Ezért se annyira éri meg kéttanba menni, mármint kapunk a végén felsőfokot, csak kitörülhetjük vele, ha külföld a cél... persze, a tudást nem fogják elvenni, és ebből a szempontból tényleg nagyon jó, de aki így akarta megúszni, hogy 40 ezret fizessen a nyelvvizsgáért, és külföldre megy, annak nem jött be annyira.)

Illetve az se utolsó szempont, hogy jó jegyeket vigyél. Van egy csomó ország, ahol elvárják a jó tanulmányi átlagot, az érettségit meg se nézik. Továbbá, pl. Angliában, Skóciában sok helyre kell emelt szintnek megfelelő érettségi, de annyival kedvezőbb az ottani rendszer egy magyar számára, hogy csak az érettségi jegyed veszik figyelembe, az senkit nem izgat, hány % lett. Tehát elég írnod emelt szinten egy 60%-ot.

Összefoglalva tehát azt javaslom, olvass jó sokat angolul, és csinálj nemzetközi nyelvvizsgát, és tényleg legyél képes aktívan kommunikálni, mert anélkül nem igen állnak szóba veled. :)

Sok sikert a továbbiakban, remélem, tudtam valamit segíteni.

2018. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsó! Nagyon sokat segítettél!
2018. jún. 8. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. :)
2018. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!