Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xantusosok! A Xantusban...

Xantusosok! A Xantusban /Markó u. /milyen tantárgyakat tanítanak angolul?

Figyelt kérdés

Ez évente változik?

Az idegenforgalmis osztályokban csak a szakmai tárgyakat tanítják a célnyelven?

Igaz az ,hogy 10-ben csak a matek van angolul?



2013. jan. 24. 15:50
 1/7 anonim válasza:

matekot mindig magyarul tanítják, nem számít hogy hányadikos vagy és szakközepes vagy gimis.

a gimisek igazából kevesebb tantárgyat tanulnak angolul, mint a szakközepesek.:))

a szakközepesek célnyelven (angol vagy német) tanulják a földrajzot, célnyelvi civilizációt, gazdasági környezetünk, turizmusi ismeretek, vendéglátás alapjai, szállodai ismeretek és a marketing alapismeretek tantárgyakat.


a gimisek (angol vagy olasz): törit, célnyelvi civilizációt és a földrajzot. :)

2013. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez jó hír!

Attól féltem,hogy a reál tantárgyakat is angolul tanítják.

Egyébként milyen a suli?

2013. jan. 27. 23:14
 3/7 anonim válasza:

Szia! :)


Az elsőhöz még annyi kiegészítés, hogy a szakközepesek több szakmai tárgyat is angolul tanulnak. Én például idegenvezető szakmát tanulok, ami négy plusz tantárggyal jár: idegenvezetés elmélet és gyakorlag, országismeret, turizmus földrajz. Az idvez gyakorlatot mindig, minden tanárnál angolul tanultuk, az elméletet mindig magyarul. A turizmus földrajz is mindig magyarul volt. Az országismeret idén teljesen magyar, tavaly magyarul kaptuk meg az anyagot, de számonkérésnél angolul kellett visszaadni (tanárváltás miatt volt ez a változás). Azt hiszem, pont emiatt mondhatom, hogy hacsak nem már eleve jó az ember angolból, vagy nem jó a nyelvérzéke, akkor szakközepesként jobban el tudja sajátítani. :)

Illetve hogy gimisek közül nem csak olasz és angol célnyelvű osztály van, a mi évfolyamunkon például van német is.


Amúgy hogy milyen az iskola... Ez attól is függ, hogy szakközépbe vagy gimibe akarsz-e menni, illetve hogy reál vagy humán beállítottságú vagy-e. Tanóraszámilag egyértelműen nehezebb a szakközép (nekem idén heti 40 órám lenne, ha nem érettségiztem volna előrehozottban három tárgyból - így "csak" 34). Viszont ha humán beállítottságú vagy, a gimivel is meggyűlhet a bajod, mert ők több évig tanulnak fizikát, bioszt és azt hiszem, kémiát is.


A tanárok általában tanulóbarátok (az enyéim legalábbis mindenképp), én kifejezetten szeretem őket. :)


Vannak ilyen "kultúrestek", 9-10. osztályban, amikor kötelező jelleggel Müpa és Opera látogatás van. Ilyenkor szerencsére 5, max 6 óra van csak megtartva. :) Ezen kívül van két tanításmentes nap, az MMM (Most Mudasd Meg) és a XAB (Xántus Atlétikai Bajnokság), az előbbi az iskolában, míg az utóbbi a Margit-sziget sportpályáján zajlik. Mindkét nap nagyjából fél 2-ig kell csak bent maradni (kb. mintha 6 órád lenne).


A legtöbb iskolához képest az oktatás elég színvonalas szerintem. Nem mondom, hogy nem kell hozzá kitartás és akaraterő, de ha tényleg próbálkozol, megéri. :)


Hirtelen ennyire futotta, de kérdezz csak, ha érdekel még valami. :D


Végzős Xántusos szakközepes

2013. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
*gyakorlat
2013. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 8. 21:18
 6/7 anonim válasza:

Szia! Én is egy végzős diák vagyok. Én éppenséggel gimis.

Gimi része egyértelműen könnyebb, mert nincsenek szakmai tantárgyak (vagy mik).

Mi angolul tanuljuk a törit és a célnyelvi civilizációt (minden ami Anglia, Amerika, Canada, Ausztrália). Ezekből én angolul fogok érettségizni. Vagyis csak töriből, mert a célnyelvi civilizációt már előre hoztam. Érdekes tantárgy nagyon.


én a szakközepet azért ajánlom, mert többet ad, mint a gimi. Egyértelműen megtanulsz a szakközép és a gimi részén is jól angolul vagy németül vagy olaszul. A másodnyelv oktatás is nagyon jó. A tanárok többnyire aranyosak.


Én személy szerint egy picit bánom, hogy nem szakközépre mentem, hanem gimiben. De aztán kitudja mit hoz a jövő :)

2013. febr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az igaz,hogy a Xantus szakközepes részén kevesebb ideig kell tanulni a kémiát,fizikát és a biológiát?

Azt hallottam ezek gimiben végig vannak viszont a szakközepesek hamar megszabadulnak tőle.

Ez jó hír lenn,mert utálom a fizika-kémiát.

2013. febr. 18. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!