Járt/jár valaki így?

Figyelt kérdés

úgy néz ki nem lesz meg idén a pontom az orvosi egyetemre. van itt olyan aki kihagyott/kihagy egy évet mert neki se jött össze az orvosi? mit csináltatok a kihagyott évben/mit fogtok így csinálni? én mindenképp orvos szeretnék lenni, így újrapróbálom. kicsit szomorú vagyok mert sokat tanultam, de hát az orvosi elég nehéz egyetem, sokan nem kerülnek be rögtön

köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 5. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem orvosi,dehagytam ki egy ėvet. Elvėgeztem egy tanfolyaomot a munkaügyin utana dolgoztam azt annyi.
2018. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan így voltam. Hidd el az az 1 év nagyon hamar elmegy. Készültem az újraérettségikre, sportoltam napi szinten, többet segítettem itthon a házimunkába, fél évet dolgoztam. Rengeteg szabadidőm volt, olvastam filmeztem, sorozatokat néztem. Több időm volt a kutyámra is. Ha lett volna pénzem akkor a nyelvvizsgát és a jogsit is megcsináltam volna.

Nekem még jót is tett, hogy volt egy kis pihenés egyetem előtt

2018. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2: én is ilyeneket terveztem, hogy jogsi az újrapróbálás mellet meg a sportot is szóval ez bíztató, köszönöm:) végül sikerült?
2018. jún. 5. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én két évet hagytam ki. Gimiben nálunk a kémia-biosz faktok konkrétan a 0-val voltak egyenlőek, ezért elsőre mindkettő nagyon rosszul sikerült, pedig kitűnő tanuló voltam és a közepek is ilyen 85-90 százalékosra sikerültek. Sajnos magántanárra lett volna szükségem, de annyira nehezen éltünk meg, hogy esélytelen volt bármi ilyenben gondolkozni. Első évben eljártam egy ápoló okjra, ami amúgy nevetségesen színvonalon aluli volt, de legalább volt klinikai gyakorlatom és foglalkozhattam betegekkel. Emellett folyamatosan dolgoztam, havi 145-150 órákat diákmunkában, illetve januártól bioszra, februártól kémiára jártam egy tanárhoz. Azért csak ilyen későn kezdtem el hozzá járni, mert addig pénzt kellett gyűjtenem a rengeteg órára. Sajnos nem volt elég időnk mindent átvenni kémiából, az elméletet nekem kellett volna otthon hozzátenni, de egyszerűen annyira fáradt voltam már, bele is betegedtem az egészbe, hogy képtelen voltam megfelelő szintre felhozni, ezért nem sikerült elég jól. Ennek ellenére nem sokkal maradtam le és éreztem, hogy ennél több van bennem, úgyhogy halasztottam még egy évet. Ebben az évben is dolgoztam és beiratkoztam egy felvételi előkészítőre, mellette itthon orrvérzésig gyakoroltam a számolásokat és most úgy néz ki, legrosszabb esetben 427 pontom lesz összesen, amivel remélhetőleg bent vagyok.

Ezt a hosszú sztorit most azért írtam le neked, hogy ne keseredj el, ha nem sikerül először, mert hidd el, rengetegen vannak így és tudom, rettenetesen kiábrándító, de ezért megéri küzdeni.

2018. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen jártak így!

Másodjára mindenképp érdemes megpróbálni, csak jól oszd be az időd, és készülj fel rendesen!

Ha a nyáron rá tudod venni magad a komoly tanulásra, akkor az egyik érettségit érdemes lenne októberben javítani. (Stratégiafüggő, de szerintem azt, ami most rosszabbul sikerült, hogy ha októberben még mindig nem lenne olyan, amilyennek szeretnéd, akkor még mindig próbálkozhass májusban.) Persze, ehhez sok kitartás kell!

2018. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerencsére :)

Emlékszem én teljesen bepánikoltam annó, hogy mi a fenét fogok kezdeni magammal. Az elején ráálltam nagyon a tanulásra, de mivel csak a biosz-kémia volt amire koncentrálnom kellett, így nagyon hamar mevragadtak az információk.

2018. jún. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#4: gratulálok!:) bennem szerintem nem lenne ilyen kitartás, ha jövőre sem sikerül, összeomlanék szerintem, sok sikert a továbbiakban! (ha Pesten nem is, vidéki egyetemen tutira bent vagy:))
2018. jún. 5. 17:40
 8/9 A kérdező kommentje:
#5: igen mi is ezen gondolkoztunk, mert úgyis csak szeptemberben kezdődne az egyetem, lehet külön csinálom őket
2018. jún. 5. 17:41
 9/9 A kérdező kommentje:
#6: igen igen én is mostmár a duplázásra gondoltam, így csak azt a kettőt tanulnám nagyon jól meg
2018. jún. 5. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!