Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Ket het alatt megvaltom a...

"Ket het alatt megvaltom a vilagot" - last minute vizsgatippek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ket het mulva lesz egy nagy vizsgam, eddig is tanultam ra, de most jottem ra, hogy kozel sem eleget, nagyon rosszul all a szenam. Van valami tippetek, amivel keves ido alatt nagy mennyisegu anyagot meg tudtok tanulni? Barmilyen otletet szivesen fogadok, nagyon tanacstalan vagyok. Napi hany orat alszotok ilyenkor? Eleg lenne a 4-5? :D Koszi elore is mindenkinek a segitseget. :)
2018. jún. 5. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom szerint nem elég a 4-5 óra alvás. Főleg ha sokat is akarsz tanulni, akkor ki kell, hogy pihend magad.

Lényeg, hogy ne add fel, minden nap foglalkozz vele, amennyit az időd engedi, persze tarts szüneteket, mert egy idő után már zúgni fog a fejed a sok információtól.

Nekem egyébként rengeteget segít, ha hangosan mondom az anyagot, és nem csak magamban olvasom, úgy sokkal könnyebben megjegyzem. :)

Ami még beválhat, ha együtt tanulsz valakivel, aki szintén most fog vizsgázni. Jobban is érzed magad közben, beszélgettek a témáról és úgy jobban rád ragad. :)

Sok sikert hozzá! ;)

2018. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Két hét tanulás azért egy nehezebb vizsgára is elég volt orvosin, szóval nem értem a pánikot. És nem kell hozzá éjszakázni sem, 4-5 óra alvás nagyon kevés, 3 nap után ki fogsz dőlni. Simán alhatsz 7-8 órát, még akkor is van elég idő a napból...

Egyszerűen csak sopánkodás helyett le kell ülni tanulni, ennyi a titok.

2018. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Haat a panikra sajnos azert van nemi okom. :( Jog nemetul, anyagmennyiseg kb. 2500 oldal. Persze nem total uj anyag, nem ma kezdtem el tanulni ra, de nem egy konnyen tanulhato tema, amit egyszer-ketszer atolvasol es megvan a kettes. Azt hittem eddig, hogy jobban haladok, mint ahogy, es kicsit beijedtem. Dolgozom is mellette, igy nem is tudok minden nap foglalkozni vele. Mindegy, majd lesz valahogy, azert varom a tovabbi otleteket, mar szimplan motivacionak is nagyon jok! :) Koszi az eddigi valaszokat!
2018. jún. 5. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!