Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha megváltom a jegyem egy...

Ha megváltom a jegyem egy ötórás vonatútra, felszállok, és egy óra múlva kapok egy telefont, hogy haza kell mennem, leszállok, akkor visszakaphatom a jegy árát?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem mert mire fel kapnád vissza? Ha nem a vasúttársaság hibája miatt kell megszakítanod az utazást akkor mire föl?
2013. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 intrepid ***** válasza:
33%
Hát nem.
2013. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a jegyvizsgáló már kezelte a jegyed, akkor semmi esélyed!
2013. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha egy étteremben kérsz egy pizzát és csak a felét bírod megenni akkor visszakapod a másik felének az árát?:)
2013. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Őőőő. De. A kalauztól kérhetsz utazásmegszakítást. (Bár ezért valami kezelési díjat számol fel.)
2013. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha nem haragszotok, leírom a megoldást, mert az utolsón kívül mindenki csak okoskodott.


Ilyenkor annyi a teendő, hogy ha ahol leszállnál nincs jegykiadás, akkor a kalauztól kérsz egy igazolást arról, hogy az utazásodat XY állomáson megszakítod, és a továbbutazásról lemondasz. Ha van jegykiadás a leszállási állomáson akkor ezt nem a vonton hanem az állomáson a jegypénztár vagy a forgalmista adja ki.


Az igazolással elviszed a jegyed egy pénztárhoz, ahol kezelési költség levonása mellett visszafizetik a maradék összeget.

2013. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó, én is valami ilyesmit gondoltam méltányosnak, csak nem tudtam, tényleg így van-e.

Ami meg a pizzát illeti, azt betehetem a szatyromba, és magammal vihetem, ha nincs időm megenni, azon kívül nem kerül egynapi fizetésembe.

2013. júl. 26. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!