Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Tisztelt Tanár Úr! " vagy...

"Tisztelt Tanár Úr! " vagy "Tisztelt Tanár úr! " a helyes megszólítás? És az aláírás?

Figyelt kérdés

Egyetemi tanárnak kellene válaszolnom. Ill. ő a keresztnevemen szólított (Kedves Dóri), akkor az aláírásban azért írjam ki a teljes nevemet, ugye?


Köszönöm előre is a segítséget! :)


2018. jún. 6. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy tipp: ne parázd ennyire túl. Nekem volt már, hogy hosszú perceken keresztül fogalmaztam az e-mailt a professzornak, hogy a magázódás se legyen olyan kacifántos, meg minden a helyén legyen, aztán jön rá egy ilyen válasz: "ok. üdv, D." :D


Teljesen mindegy, nagy betűvel írod-e az urat, észre se fogja venni konkrétan. Amúgy nálunk simán belefér a szakon, hogy tisztelt helyett kedves megszólítással kezdjük a levelet a tanárainknak. És a végére írhatod csak simán, hogy Dóri, főleg, ha így szólított meg. Én odaírnám a vezetéknevem (de nem kell teljes nevet), hanem pl. Fekete Dóri, hogy könnyebb legyen a beazonosítás.

2018. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Tisztelt Tanár úr!" a helyes.

Az aláírás pedig mindenképpen tartalmazza a teljes nevedet és a Neptun kódodat (illetve, ha nagyobb egyetemről van szó, célszerű a kart/szakot/évfolyamot is odaírni).

2018. jún. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En mindig azt irom alairaskent, hogy Tisztelettel: xy.
2018. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!