Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki normál idő alatt...

Ha valaki normál idő alatt végzi el az egyetemet, (3,5 év) élvez előnyt a munkaerőpiacon azokkal szemben, akik csúsznak 1-2 évet?

Figyelt kérdés
2018. jún. 6. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem. A papírja ugyanaz, a tudása pedig sokszor nem függ attól, időben vagy csúszással végzett-e.
2018. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem előnyt élvez, mert önéletrajzba bele kell írnod mettől meddig. Ha 6 évig jártál vhol vagy több ideig akkor lehet nem téged fognak behívni.
2018. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Pont lesz 1-2 év releváns szakmai tapasztalata, ha elkezd időben dolgozni, ami gyakran többet jelent, mint maga a papír. Ez már csak elég előny, nem? Ezen túlmenően semmi.
2018. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Miért pontozzák el a kérdésemet? Szerinted melyik embert fogják felvenni egy munkára? Aki mintaterv szerint végigvitte az egyetemet vagy aki 8 évig járt oda és folyamatosan bukott? Egy munkáltató miért alkalmazna olyan embert/gyakornokot aki folyamatosan bukott lustaságból? Ha két embernek ugyanaz a tudás van akkor azt fogják felvenni aki időben elvégezte. Na meg, ha valaki 8 évig jár az egyetemre akkor nem lehet valami megfelelő tudása...
2018. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Mert elméletben ugyan igazad van, gyakorlatban a kutyát nem érdekli.
2018. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Hát nem tudom. Nálunk azért szortírozzuk rendesen az önéletrajzokat. :). Szerintem ez máshol is így megy.
2018. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
De az öneletrajzból az nem derül ki, hogy ki miért csúszott. Csak két évszám. És ha valaki vegig éltanuló volt csak passziváltatot vagy elment erasmusra az ugyan úgy csúszik. A legnagyobb előny pedig az ha valaki már egyetem alatt szerez gyakorlatot és nem fogalmatlanul áll neki munkát keresni.
2018. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

Erasmust beírják az önéletrajzba. Passziválhatott igen. De, ha mondjuk 8 évig kellet elvégeznie akkor elég sokat kellet folyamatosan passziváltatni és akkor jön a kérdés, hogy miért? Dolgozott? Akkor azt megint beleírja az önéletrajba. De csak, ha ennyit ír:


2010-2018 - XYZ


És semmi más... Akkor szerinted mire gondolnak?

2018. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!