Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óvónénik, tanító nénik!...

Óvónénik, tanító nénik! Milyen kreatív zenei megoldásokat tudtok az óvodai zenei nevelésben?

Figyelt kérdés
Eddig annyi jutott eszembe, hogy ha egy gyermek behoz egy zenélő játékot, akár azt is bevonhatjuk a foglalkozásba. És, hogy mindennel lehet zenélni, ami hangot ad ki (újság, fakanál stb.).
2018. jún. 9. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok sem óvónéni, sem tanító néni, de 12 évig jártam zenesuliba és amíg kicsik voltunk nagyon játékosak voltak a szolfézsóráink. Nagy hangsúlyt fektettek a zenehallgatásra, ebből merítve tudom ajánlani, hogy felteszel valamilyen zenét (bármit, amit csak egy ovis csoport elbírhat) és lehet arra szabadon mozogni (nem feltétlen táncolni, akár egy kisebb történetet is elő lehet adni velük) vagy akár rajzolni is (érdekes ha egy-egy gyerkőc rákap, hogy amikor a gyorsabb a zene mondjuk több vonalat húz és hasonlók). Nem tudom ilyesmikre gondoltál-e, de talán segít az ötletelésben.
2018. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!