Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen kreatív, tanító jellegű...

Milyen kreatív, tanító jellegű, de nem durva-inkább viccesen motiváló- bosszúállást alkalmaztatok már?

Figyelt kérdés
az uram csak annyit dolgozik, amennyi jól esik neki. Tudja ezt ő is, de lelki rugdosás nem az én műfajom. Valami agyas ötlet jól jönne.Megmondtam neki, ha köv hónapban is ilyen rosszul teljesít, akkor meglepem valamivel, amivel nem akarja, hogy meglepjem. Csak még nem tudom mi lenne az igazi.

2015. febr. 20. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek neked vicces, de a célszemélynek irritáló ötletek általában nem érik el a kívánt hatást.
2015. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak én nem értem?

Annyit dolgozik, amennyi jól esik. Ehhez hogy jön a lelki rugdosás? Túl sokat dolgozik és nincs rád ideje? Túl keveset, és nincs pénzetek?

Miben teljesít rosszul? Törődés? Szex? Munka?

Meglepetés, amit nem akar? Mi van?

2015. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ELeve ha annyit dolgozik amennyi jólesik neki, azért mért kell bosszút állnod? Családi vállalkozásotok van és ki van tűzve egy elérendő cél, amit emiatt nem fogtok elérni/megvenni stb.?

A kreatív bosszúállásról pont múlt hétvégén volt egy film a tv-ben, nem tudom, láttad-e. A bérbosszú Bt., az volt a címe.

2015. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát, rosszul fogalmaztam. Szóval ő vállalkozó fél éve, kb 50-ezret keres havonta, de saját bevallása szerint ha összeszedné magát, tudna 200-at is. No mármost én meg kidolgozom otthon a belem, és ha nem lennék gyesen, havi 200-at én is meg tudnék keresni. Így tönkre fogunk menni. Amugy kiváló apa és férj, sok időt van velünk, de az ő önérzetének se tesz jót, hogy rosszul keres.Ezért van szükségem valami ötletre, amivel befenyíthetem. Pl megmondom neki, hogyha köv hónapban nem lesz meg 150e, akkor nincs szex 1 hónapig. No de nem akarok magammal kiszúrni, és ettől nem is lesz motivált... szóval ötleteket várok.. aki szerint meg nem vagyok normális, attól elézést kérek.
2015. febr. 20. 21:09
 5/6 A kérdező kommentje:
az elsőnek mondom, hogy olyan ötlet kéne ami legalább nekem vicces, és nála is elérem a kívánt hatást. Ez a kérdés lényege. Nem megbántani akarom a férjemet, csak elérni, hogy ne lazsáljon mint az elmúlt fél évben. Már kifogytam a motivációs beszédekből... kissé kimerít. Vezetem a háztartást, foglalkozok a fiunkkal,tanulok, dolgozok, pörgök mint a buszkerék.. ő pedig 1 órán át ebédel, 1 órát fürdik, filmeket néz, zenéket hallgat,aztán bemegy dolgozni, hamar vissza is jön, és csodálkozik, ha estére úgy kifáradok, h nincs kedvem szerelmeskedni. Ha megkérem, akkor szívesen segít, de én meg nem akarom megkérni, azt akarom, hogy dolgozzon, mégiscsak ő a családfő!
2015. febr. 20. 21:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Szedd le az összes pénzt a számlátokról, tedd elé otthon, oszd szét, hogy mire mennyi megy el, (kaja, rezsi, gyerek, takarék stb), és a maradékot elfelezed. Odaadod neki, ami jár. Ennyi a költőpénze. Ha többet akar a következő hónapban, kénytelen lesz többet keresni. Csókolom.
2015. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!