Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire igaz ez az általánosí...

Mennyire igaz ez az általánosítás az informatikusokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Általában mindenki azt mondja,hogy a programozók/informatikus nagyon sokat keresnek és eléggé megszedik magukot.


Végül úgy hozta a sors,hogy én is mérnökinformatikus szakra megyek az egyetemre (az informatika iránti szeretetem miatt).


De mikor valaki megkerdi tőlem,hogy én hova megyek tovább tanulni és elmondom,mindenkinek az a válasza,hogy "te akkor sokat fogsz keresni".


Tényleg ennyire jól megy a szekere azoknak ,akik ezen a szakon végeznek?


Mellesleg nem a kérdéshez kapcsolódik de lenne egy olyan kérdésem is,hogy a mérnökinformatikus szakon az első félév tényleg nagyon laza?



2018. jún. 9. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Ne azért akarj valahova menni, mert sokat kereshetsz. Azért menj oda, mert élvezni fogod a munkát.


Az informatikusok között vannak jól keresők, vannak átlagosak és vannak rosszul keresők. Általában véve egy keresett szakma, és ha jól csinálod, valóban lehet vele rendesen keresni.

2018. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hazudnék ha azt mondanám,hogy a pénz nem motivál,de nem ez a fő indíték,hogy oda megyek.


Mindenesetre ezt jó hallani :).

2018. jún. 9. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hova mész:)

Van ahol konrkétan megmondta a tanár hogy aki még nem programozott komolyabban az 70%-os eséllyel kibukik az első félévben.

A prog meg a matek elég buktató tantárgy, főleg ha kérik az elméletet is mellé, márpedig mind programozásból, mind matematikából vannak nagyon szép tételek (BME-n tuti találkozol velük), OE-n pedig ha jól tudom nincs kötelező elmélet sem bizonyítás csak matematikai gyakorlat(de persze progból van).


Amúgy minden mérnöknek azt mondják hogy nagyon jól fog keresni. Legyen ez villanyos, gépész, infós, mechás. Annyi hogy az IT cégeknek mivel elég nemzetköziek közel nemzetközi fizetést adnak a hazai dolgozóknak, míg a mérnökök nagy része elég helyhez kötött így a magyar viszonylatban jó, az eus viszonylatban pedig a minimálbér (1000-1500euró) körül kapnak nettóban (persze ez általánosság).

2018. jún. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Két végleg:

2 gimis osztálytársam mérnökinfóra ment, az egyik közel 1,2 milla nettót keres havonta + 3 havonta extra juttatás (multi cégnél) a másik pedig egy iskolában helyezkedett el rendszergazdának, átlag 140-160 e ft.

Mindkettő ugyan azt a képzést végezte el, ugyan akkor fejezték be.

Az egyik élt a lehetőségeivel, és addig ment a munka után, amíg talált egy megfelelőt, a másik pedig az első munkára lecsapott..

Van teteje és csúcsa a dolognak, neked kell jól döntened, hogy mi lesz a vége.

2018. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Általában jól fizető állásokat fognak ki az informatikusok szerintem, szóval igaz. Viszont inkább csak jómódú lesz valaki egy jól fizető állástól és nem gazdag. Tehát ha elhelyezkedsz alkalmazottként, akkor sok mindenre elég lehet a fizetés, jó életed lehet, viszont mondjuk új Mercedes S osztályt nem hinném, hogy tudnál belőle venni (hitelre más kérdés, viszont akkor is valószínűleg rengeteg ideig kellene rá spórolnod).
2018. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor fogsz jól keresni, ha élsz a lehetőségekkel és folyamatosan képzed magad. Az a tudás, amit az egyetem ad bőven kevés lesz. Ha odateszed magad, akkor pár év után 6-800 ezres fizetést simán össze lehet hozni (van is ilyen ismerősöm).

Az, hogy neked laza lesz-e az első félév, az attól függ melyik egyetemre mész és milyen képességeid vannak. Meg persze attól, hogy mennyi energiát szánsz rá. Szerintem aki a progot bukja, ne akarjon informatikus lenni. Nulla programozási tapasztalattal lettem annó 5-ös belőle úgy, hogy nem készültem olyan rengeteget (BME). És nem én vagyok az egyedi eset, sok mindenkinek sikerült jól a tárgy azok közül, akik kezdők voltak. Ha valaki ott bukik, akkor az alapvető képességekkel van baj - vagy csak nagyon lusta volt. Azért könnyűnek nem mondtam volna a félévet én sem, kellett vele bőven szenvedni.

2018. jún. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként amikor csak a kérdés “fejlécét” olvastam, azt hittem az lesz belőle, hogy igaz-e hogy pizzán meg kólán élünk, bajuszunk van, szandált hordunk szoknival és örökre szűzek leszünk.:D
2018. jún. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!