Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt elmagyarázná valaki nekem?

Ezt elmagyarázná valaki nekem?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki 2 emelt érettségit csinál és mondjuk mindkettő 80%-os lesz ami ugye 160 pont duplázásnál meg 320 és ha jól értelmeztem azt amit a felvin olvastam akkor minden emelt után jár 50 pont és akkor így összesen már megvan a 420 pont?Vagy ez nem így van?

2018. jún. 10. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod
2018. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Viszont a pluszpontot csak olyan emelt után kapod meg, ami felvételi tárgy az adott szakon!

Pl. fizika szakra a töri emeltért nem fogsz 50 pontot kapni, mint ahogy töri szaknál se a fizika emeltért.:)

2018. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jah igen ez lemaradt köszi :).Amúgy azt nem tudjátok véletlenül, hogy ha valaki mondjuk orvosira akar bekerülni ott még az emeltek 50-50 pontján kívül mit fogadnak el?Mert oda semmit nem számítanak be se nyelvvizsgát meg ilyeneket...esetleg OKTV-t beszámíthatnak?
2018. jún. 10. 23:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak orvosira, hanem semmilyen szakra nem számítanak be 100-nál több pluszpontot. Az orvosi azért van kiemelve ilyen szempontból, mivel oda kötelező mindenkinek 2 emelt érettségi, így gyakorlatilag mindenki 100 pluszponttal indít, emiatt nincs kiemelve az, akinek van nyelvvizsgája, OKTV-je, stb.
2018. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jajj basszus tényleg...oké akkor értem köszi.
2018. jún. 11. 00:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezzel a különböző eseteket megnézheted, a gép kiszámolja neked: [link]
2018. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!