Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Érettségimet fellebbeztem...

SOS! Érettségimet fellebbeztem, viszont kaptam egy e-mailt a Budapest Fővárosi Kormányhivatal, hogy jelenjek meg személyesen. Miért?

Figyelt kérdés

3 éve érettségiztem, de dolgozni kezdtem utána, nem egyetemre járni.

Viszont elhatároztam magam, építész szakra adtam be a jelentkezést, ahol kérik az emelt matek-fizikát.

Emelt matek 80%-om volt már, fizikát is írtam 3 éve, de 37% os lett.


A lényeg:

Egy évig csak fizikára készültem tanárral, elmentem a nagy napon, megírtam, megnéztem otthon a megoldókulcsot másnap, 75-85% közé számítottam.

Betekintéskor mentem be, nagy meglepetésemre az fogadott, hogy az érettségim 45%-os lett!

Nézem-nézem a dolgozatot, látom, hogy az egyik oldalt, amin 3 komplett hibamentes számolásom volt (36 további pont), nem értékelték. Teljesen érintetlen maradt.

Fellebbeztem, a suliban, ahol írtam, oda jött az igazgató helyettes is és a fizika szaktanár is, látták a lapom, ők is megállapították, hibás a javítás.

81% helyett 45-öt kaptam.


Beadtam a fellebbezést, a szóbeli is megvolt, jót húztam, végre ellazítottam magam, élvezem a nyarat, örülök a sikeremnek, mert ennyi ponttal kizárt, hogy ne kerüljek be, azonban jött egy levél tegnap:!!!!


Így hangzik:

Tisztelt xx!

Élt a jogával, paragrafus, bevezeto hogy fellebbeztem, stb.

A Budapesti Fővárosi Kormányhivatal a dolgozatát egy független szaktanárral is újra értékeltette. Az észrevétellel kapcsolatos döntés meghozatala előtt, a szaktanár javaslata alapján, a vizsgabizottság indokoltnak tartja az Ön meghallgatását.

Kérjük jelenjen meg itt és itt ekkor és ekkor...


Mégis mi lehet ez? Miért kell bemennem? Megkérdeztem sok embert már, senki nem hallott ilyen esetről.


VALAKIVEL TÖRTÉNT MÀR HASONLÓ?


Nagyon izgulok emiatt, teljesen stresszben vagyok, és bosszant, hogy más javítási hibája miatt, lehet, hogy újra kell érettségizzek esetleg szóban?

És ha nem fog annyira menni? Levonnak az eredményemből és megint nem kerülök be egyetemre?


Köszi!


2018. jún. 13. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj, gondolom csak alá írják és kész esetleg mondanak valamit de egy biztos túl fogod élni.
2018. jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De a fellebbezésnek nem ez a menete. Azt be kell küldeni írásban, és írásban is jön a válasz. Nem értem minek kell megjelenjek személyesen, reggel 7-kor...

Adtam már be fellebbezést régebben is, igaz, csak 1-2 pontért, de a volt osztálytársaim közül is rengetegen, és senkit nem hívtak még be. Illetve a mostani igazgató helyettest is felhívtam ott, ahol írtam az érettségit, azt mondta, sosem fordult még ilyen elő az iskolában, pedig ott van már 8 éve.

2018. jún. 13. 17:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy nem fognak leszóbeliztetni, mert ez azért bele kellett volna írni a levélbe.
2018. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz baj, mondjuk én sem hallottam ilyesmiről még hogy ez miatt be kellene menni.

De majd írd meg légyszíves hogy mi lett a fejlemény!

2018. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A válaszadók között van esetleg enelt szintű érettségit javító Tanár?

Várom azért egy hozzá értő válaszát is!

Szerintem, aláírás miatt nem hívnak be, illetve biztos nem arra kíváncsiak, hogy milyen színű a szemem...

Szerintem itt szóbeliztetés lesz, vagy esetleg szóban vezessem le a számolásom menetét, hogy tuti én írtam-e az érettségit, vagy valóban tudom-e az anyagot.

Ilyesmire gondolok.

Csak rohadtul bosszant, hogy más hibájából plussz munkát adnak, illetve újra küzdenem kell a pontjaimért, amikor már mindennel végeztem!

2018. jún. 13. 19:17
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De, egyes esetekben lehet ez a menete.

Tisztázni akarnak valamit, nincs ebben semmi rendkívüli. A te dolgodról van szó, miért baj, ha téged is meghallgatnak? Lehet, hogy valamilyen szabálytalanságra gyanakszanak, amivel nem feltétlenül téged gyanúsítanak, hanem valaki mást. Ezt tisztázni kell.

2018. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha elutasíttották volna a fellebezésedet, akkor nem nyaggatnak, megírják email-ben. De ez az eset más. Lehet akár súlyos szabályok megsértésével vádolnak valakit, (akár a javítót) ami viszont már nem annyira email téma.

Ha megesett a találka írd le mi történt, érdekelne a dolog.

2018. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Voltam bent, marad a 45%-om...

Bementem, kb 10-12 tanár volt a helyiségben. 20 percig faggattak arról, hogy tudom-e hogyan javítják az érettségiket, meg hogy átnézte többször is a javító tanár, meg a jegyző is, stb... és hogy lehetetlen, hogy rosszul javították volna.

Ugye a piszkozatim javították a tisztázati helyett.

Arról beszéltek végig, hogy miért nem húztam át a piszkozatit, illetve miért nem a feladat alatt számoltam, miért a tisztázatin, stb..

Illetve azt kifogásolták még, hogy többféle tollal írtam. Erre is egyszerű a magyarázat, több tollat vittem be és az egyik alig fogott.. cseréltem közben.


Nem mondták ki, de végig az volt a levegőben, hogy én csaltam. Hogy biztosan utólag írtam rá valahogyan a pontokat, vagy nem tudom mit feltételeztek.


Akármilyen kérdést tettek fel nekem, igazat válaszoltam, magamtól írtam, a toll cserét is elmagyaráztam, de minden válaszomra csak hallgattak, és bólogattak oldalra, hogy ez így nem oké.


Nagyon mérges lettem, és elmondtam nekik, hogy rengeteget készültem rá, 3 évet kihagytam már a 2 suli között, 2 éve jártam biosz-fizika-kémia magántanárokgoz, abból az utóbbi 1 év csak fizika volt, heti 3 órában, és egy rosszul javított érettségi miatt megfosztanak az egyetemtől...


Erre síri csend, majd a végén azt kérdezték, hogy aláírom-e azt, hogy elfogadom a 45%-omat vagy sem.


Egyértelmű volt, hogy nem látják be a hibájukat, és esélyem nincs meggyőzni őket bármiről is.


Megkérdeztem, hogy miért, van más választásom?

2 perc síri csend szúró tekintetekkel...


Majd aláírtam és kimentem.



Ez történt, viszont kèptelen vagyok annyiban hagyni ezt az egészet... miért baszik ki velem a sors állandóan? Az utóbbi 2 hónapban 3-4 hasonlóan nagy súlyú, rossz végkifejletű dolog történt velem, ebben volt minden reményem.


Mit tudok még tenni?

Vagy esetleg bárkinek valami hozzáfűzni valója? Nagyon elkeseredtem :/

2018. jún. 18. 08:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy butaság de ha az Oktatási hivatalhoz fordulsz?
2018. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy biztos, nem hagynám annyiban, és már csak azért is bejárnék évekig is a bíróságra ha kell, a lényeg hogy szívják meg rendesen.


De ezt nem értem. Mégis hogyan férhettél volna hozzá a papírodhoz miután beadtad, és miután leellenőrizték, hogy aztán hozzáírj dolgokat? Vagy hogy? Nem értem.

Nyilván ez is csak Magyarországon történhet meg.

Hátha lesz itt egy hozzáértő, és meg tudja mondani hova lehet még fordulni ebben az esetben.

Én viszont nem írtam volna alá a papírt, ezzel igazolni tudják, hogy igazat adtál nekik.

2018. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!