Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Budapest Főváros Kormányhivata...

Budapest Főváros Kormányhivatal? Ez mi? Miért nem stimmel az adóbevallásom? (tgyás, gyed)

Figyelt kérdés
Egyszerűsített adóbevallást kértem. Csak tgyáson és gyeden voltam a tavalyi évben (+anyasági) szépen összeadtam a jövedelmeket és sehogy sem jön ki az őáltaluk beírt jövedelem összeg. Pedig felszoroztam 1,27-tel. Próbáltam úgy is hogy az egészet szoroztam, úgy is, hogy a anyaságit nem. Szóval mindent. Esetleg lenne olyan amire nem emlékszem. De szülés után mást nem kap az ember? És a levelükben azt írták, hogy a MÁK-on kívül még a Budapest Főváros Kormányhivatal által beküldött papírok alapján számoltak. Fogalmam sincs, hogy az mi lehet. Az összegből sem jöttem rá. És ráadásul a levont adóelőleg összege sem egyezik az igazolásokon szereplővel?
2011. máj. 5. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A tgyást és a gyedet nem a MÁKtól kapod, hanem Budapest Főváros Kormányhivatala Egészségbiztosítási Pénztári Szakigazgatási Szervétől (az Oep új neve)

Ha megírod az adatokat, megnézem.

2011. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért írok csak most, mert még próbálkoztam a neten található nyomtatványkitöltővel is. Az a baj, hogy hiába küldöm el az adatokat, mert az én papíromon ha összeadom, már az nem egyezik az ő fő összegükkel. Ami pedig a levelükben van, hogy milyen adatok alapján számoltak, sem stimmel.

Ott volt ez:

bp főv korm: XXXX FT (kétszázezer körül)

közép-magy. reg. e. (a fő összeg).

2011. máj. 9. 13:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak így sajnos, ha nem látom a számokat nem tudok segíteni a számolásban.
2011. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!