Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a felvételi...

Hogy zajlik a felvételi doktori képzésre?

Figyelt kérdés

Aki felvételizett doktori képzésre, elmesélné, hogy zajlott? Szóbeli felvételi beszélgetés érdekel.

Tudom, hogy minden iskolában/szakon eltérő lehet, csak úgy általánosan érdekel.



2018. jún. 14. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a témámról kellett beszélni (korábban már tdkztam belőle). 5-10 perc volt.
2018. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is azt fog kelleni, csak kicsit félek a további kérdésektől, meg hogy mennyire fognak "megkínozni" :D
2018. jún. 15. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Milyen szak, milyen téma, milyen egyetem?


Doktori képzésenként teljesen eltérő. Valahol 15-en jelentkeznek és abból 10-nek van már publikációja, poszterei, szabadalma stb.... és ebből 8 a professzorok protezsáltja.


Valahol megy könyörögnek hogy odamenj. Több műszaki képzésen is ez van, mert senki nem akar 140 nettóért akadémiában maradni, mikor a kezdő 3-400 nettó.


Én mindkét típusú felvételin voltam, az első típus azért kemény volt :D ott szopatták a népet SOTE-n, rendesen szétszedték a kutatási terveket. Gyakran pl a megvalósíthatóság a kérdés...

2018. jún. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szóval nem lehet általánosságban erről beszélni.


Az se mindegy, hogy több száz millióba kerülne a témád a kutatócsoportnak, vagy egy otthon/könyvtárban püttyöghető elméleti étma

2018. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem ugyanaz a természettudományból, mint társadalomtudományból. A társadalomtudományból nem kerül egy kutatás 100 millióba, mint írta valaki, ott nincs kísérlet, max. survey szociológiából, vagy ilyesmi. De jogból pl. sok az elméleti téma. A felvétel egy dolog, nálunk 90% nem kap fokozatot. Nehéz egyes társtud területeken megírni az értekezést.
2018. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezték, hogy

1. a cikkeimet közlő folyóiratnak mennyi volt az impact faktora;

2. én nyújtottam-e be a cikket vagy a társszerzőim valamelyike;

3. hogyan kapcsolódnak a cikkeim a most benyújtott kutatási tervhez;

4. a témavezetőm korábbi kutatási eredményei hogyan alapozzák meg a munkát;

5. mi lenne a tervezett kutatómunkám első lépése,

6. milyen kockázatokat látok a megvalósítás tekintetében;

7. milyen folyóiratban tervezem publikálni az új eredményeket;

8. az a folyóirat open access-e;

9. milyen adatelemzési, statisztikai elemzéseket tervezek elvégezni...

2018. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az erős! 90% nem egyéni fokozatszerzőnek még társszerzős cikk közelében sincs.


Milyen téma amúgy?

2018. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy dolog. Ne egy klasszikus felvételi vizsgaára gondolj, inkább egy rövid 5-10 perces elbeszélgetés. Kb beszélned kell arról, hogy mivel foglalkoztál eddig. Milyen témából diplomáztál, miből TDK-ztál és ha nagyjából tudod, a PhD alatt mivel szeretnél foglalkozni. Nálam legalábbis így zajlott az ELTE TTK Kémia doktori iskolánál. Igaz ez már évekkel ezelőtt volt.
2018. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hányan jelentkeznek.


Ha 60-an 15 ösztöndíjas helyre, ott bizony keményen szétkapják a kutatási tervedet és a megvalósíthatóságot/újdonságtartalmat is.

Ide esélytelen úgy odamenni, hogy nincs már kutatási eredményed, és úgy mész oda, hogy fogalmad sincs miből akarsz disszertációt írni.

2018. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!