Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi mindent...

Hogy lehet ennyi mindent megjegyezni szóbelire?

Figyelt kérdés

Értem,hogy 5-6 pontot kell csak összekaparni,de csak az irodalom,nyelvtan,infó,töri 80 tétel..Embertelen

Még mindig alig jegyeztem meg valamit mert egyik kiüti a másikat

És ne mondjátok azt hogy év közben kellett volna figyelni..Mert elfelejtem,hiába írok egy dogát 5-ösre ha úgy is kimegy mostanra a fejemből,főleg ha nem érdekel. Mert irodalomból is olyan szavak vannak,hogy olvasom de nem értem mit olvasok,csak be kell magolni azt jóvan,azzal okosabb leszek. Töri meg..most is 11 óta tanulom a kidolgozott cuccokat és fölösleges időpocsékolásnak érzem az egészet,se türelmem,se agyam nincs ehhez..Olvasom és így,nem hogy ki-be,be se megy. Pedig nem azért mert annyira agy károsult lennék,hanem mert rohadtul nem érdekel,nem köt le és emiatt nem megy..Érdektelen mind a töri mind a magyar. Ami érdekel és szeretem azt simán megjegyzem,pl.angolból egy kukkot nem tanultam életemben hanem játékokból jegyeztem meg és 4-es vagyok,ugyanez a földrajzzal. A verseket is mindig szünetekben tanulta meg,mert azokat szerettem. De minden mást megtudok jegyezni,filmszövegeket elejétől a végéig,zeneszövegeket,visszapörgetek bármilyen meccset,ki, mikor szerezte a gólt meg ilyenek,mert ezek érdekelnek,de ez a két tantárgy,a halálom..

Más aki meg nem tanul sokkal jobbat fog csinálni. Ha van egy szerencsétlen aki még szóbelin is képes megbukni az tuti én vagyok


2018. jún. 15. 13:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Igen ezt akartam írni amit a 10-es. Érdekes,egyszer pont volt egy kérdésem arról,hogy az egyetem milyen embertelen,főleg még dolgozni is mellette és hogy ezt hogy bírják. DE ezt te választottad én arról nem tehetek.:) Nem foglak attól még sajnálni és ne viszonyíts másokat magadhoz.

Nekem tényleg nehezen megy megjegyezni még ezeket a dolgokat is amiket te könnyűnek találsz.

Az Istenért se mennék egyetemre,hogy zombivá váljak. Max.akkor dolgozni megyek,vagy maradok okj képzésen ha a foci nem jön be. De mindig is utáltam előre tervezgetni.

Munkahellyel meg az van,hogy ha nem olyat csinálok amit rohadtul utálok akkor nem fog zavarni,márpedig miért keresnék olyat amit nem szeretek? Meg legalább a munkáért jár pénz

2018. jún. 15. 21:02
 12/18 anonim ***** válasza:

20 töri, 40 magyar (20 irodalom + 20 nyelvtan), 20 angol, 20 földrajz és 20 biosz (A és B részekkel, tehát duplán is lehet számolni)- 120-160 tétellel sírni tudnék, hidd el :D szerintem is próbálj meg lényegesebb kulcsszavak és fontos események, a lényeg megjegyzésére törekedni. Hidd el az, hogy most úgy érzed, hogy nem tudod, az ott a helyszínen változni fog. Lesznek források, szöveggyűjtemény, atlasz, és a tanárnak se érdeke az, hogy rossz eredményt érj el. Tesz majd fel kérdéseket, ezekkel még pár pontot össze tudsz szedni. Akármennyit is tudsz, ha csak egy negyed oldalnyit is, azt logikusan építsd fel, sorrendben mondd el. Olyat lehetőleg ne mondj, hogy "nem tudom", inkább azt, hogy "nem jut eszembe" - legalábbis nekünk ezt mondta az igazgató, hogy ezt még szívesebben hallják a tanárok.

Egyébként roppant nagy hiba a mostani rendszerben, hogy a memóriakapacitásra mennek, és csak részben a valódi tudásra. Aki tud magolni ezerrel, annak nyert ügye van. Az alkalmazott tudásnak sajnos nem mindig adódik lehetősége arra, hogy megcsillanjon.

De na, csak pozitívan, mert hogy megbukni nem fogsz, az tuti! Már a fogalmazásod alapján ki merem ezt jelenteni. Sok sikert kívánok, túlesünk ezen is! :D

2018. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Istenem emberek, hát nem értitek, hogy ne viszonyítsatok másokat magatokhoz???? Jézusom, attól, hogy ti egyetemre jártok meg tudtok tanulni rendesen, attól más nem lehet idióta? Megtiltjátok neki, vagy mi? Istenem, vegyétek már észre magatokat.
2018. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Oh szóval te most le idiótáztál engem. Oksa okos mester. Te több évszámot tudsz,több törvényt tudsz,intelligensebb vagy nálam. (ja nem)

Elég gáz,hogy manapság abban mérjük az okosságot,hogy ki mennyit tud lexikálisan nem pedig abban,hogy hogy tud gondolkodni,milyen a felfogása,hogy tud másokkal viselkedni,mennyire látja át a dolgokat,meg hogy nem ír olyan hülye kommenteket mint az előző :)

Vekerdy Tomi bá is azt mondta,hogy az 5-ös tanulók nem a legokosabbak hanem a legjobban irányíthatók.

A kreativitás ki van ölve mint olyan és a folyamatosan magolók többsége csak a rendszer áldozatai. Azaz birkák :)

2018. jún. 15. 22:59
 15/18 anonim ***** válasza:

#10


Nem az volt a cél, hogy engem te sajnálj. Nagyon jól megvagyok. :D A cél az volt, hogy belássa a kérdező meg a hozzád hasonló kis tündérvirágszálak, hogy vannak ám rosszabb dolgok is az életben, mint megtanulni 50 tételt egy nyamvadt érettségire. Légyszíves ha idióta vagy még a szövegértéshez is akkor ne válaszolj mert csak kiégetsz. Köszi.


Kérdező.


Akkor most én jövök hasonló stílusban, csak hogy érezd. Az érettségit nem te választottad? 16 éves korodig vagy tanköteles, ha jól számolom akkor most olyan 18-19 körül lehetsz. Mit keresel még az iskolában? Ha nem tetszik a rendszer akkor miért nem hagyod ott és mész futkosni a labda után? :) Kiírsz ide egy szöveget, hogy neked milyen nehezen megy a tanulás, DE TE VÁLASZTOTTAD. Most mit vársz az emberektől? Sajnáljunk meg ölelgessünk? Kit érdekel, hogy neked nem megy? Bocsi, de leszarja mindenki. :) Ha nem megy akkor hagyd ott. Ha meg nem hagyod ott akkor ne sírjál itt hanem csináljad.

2018. jún. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem megy a szövegértés? :'D

A kérdés leírásának 1. mondata: "irodalom,nyelvtan,infó,töri 80 tétel".


Szóval milyen 50 tételről beszélsz?

Láthatóan neked nem megy a szövegértés. Magadat égeted, olyan buta vagy, hogy azt sem értem az ilyenek hogyan kerülnek be egyetemre. Ja, hogy be tudsz magolni pár szöveget, és azt hiszed mekkora király vagy? Hát ki kell ábrándítsalak, csak egy szerencsétlen funkcionális analfabéta vagy. De tudjuk, tudjuk a pici lelkednek milyen kemény is az élet, főleg, hogy "tanulnod" is kell, nem csak dolgozni.


Szerintem inkább ne égesd magad tovább, te nagy "egyetemista" :D

2018. jún. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Milyen kis viccesek vagytok, hogy látatlanba megmondjátok a tutit. Az igazság az "tündérvirágszálaim", hogy nincs főnököm, mert vállalkozó vagyok. Ezek a sértegetések már a vesztesek dumái, mikor már nem tudnak mit írni, mivel látható, hogy nekem van igazam. A 77%-osnak is elég nagy az arca, csak tudnám mire fel? Csak egy kiégett szar alak lehetsz, akitől az összes munkavállaló menekül, mert nem bírja az ilyen "főnököt" elviselni. Ismerem a fajtádat, nyugodj meg.
2018. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sokszor mondd fel a tételek fontosabb gondolatait, kérdező. Annyira bírom, hogy a legtöbb kérdés utolsó néhány válasza már nem a kérdéshez kapcsolódik. Privátban is lehetne folytatni, ez nem segítség a kérdezőnek.
2018. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!