Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin a kihúzott...

Szóbeli érettségin a kihúzott tételen lesznek kérdések? Vagy egy tételcímen kívül más nincs a borítékban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy például töri, kihúzod az első ipari forradalmat, és lesznek a papíron olyan kérdések, amik segíthetnek a vázlatban? Pl: hol kezdődött? Mi váltotta ki? Társadalmi hatásai? Találmányai? Hatásai? Stb. Tehát kérdések, amik a vázát adhatják a feleletnek, hogy a lényegesebb dolgok ne maradjanak ki.

Igaz, hogy kapunk forrásokat vagy egyéb segítséget is?


2018. jún. 15. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Tantárgyanként eltérő a szabályozás, de általában vannak a tételcímen kívül ha nem is kérdések, de kulcsszavak. Történelemből források, ábrák is.
2018. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Töriből még képek is szoktak lenni általában, meg ha jól rémlik nem csak tételcím van - bár nekem csak ez rémlik, mivel kidolgoztuk az összes tételt, úgyhogy másra rá néztem jobban. :D

Magyarból sem csak tételcím van, hanem konkrétan meg van adva, miről beszélj, én pl. Ady-t húztam anno, és le volt írva, hogy beszéljek a stílusáról, a Léda, Csinszka versekről, meg egy általam választott verset elemezzek kicsit, illetve a két nővel való kapcsolatáról is beszéltem.

Nyelvtannál meg abszolút nem csak tételcím van, hiszen ebben általában egy feladat van, amit meg kell oldanod, majd aztán beszélni az elméletről. Legalábbis nekünk így volt.

2018. jún. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!