Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs túl sok gépészmérnök?

Nincs túl sok gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok és szívem szerint villamosmérnöknek tanulnék, de értékelhető képzés ilyen szakon csak a fővárosban van, ahogy hallottam sok helyről. A BME-VIK-et nem bírnám idegileg, ismerem magamat, a Kandó meg egyszerűen nem tetszik.

Butának sem tartom magam, mert matek fakton szín 5-ös vagyok, az analízis is megy, és van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám.

Ezek miatt azon gondolkozom, hogy jelentkezhetnék Miskolcra gépésznek, azt szerintem el tudom végezni, és nem is rossz szakma. De gépészmérnökből olyan sok van, nem? Nem fog "telítődni" az a szakma pár éven belül? Biztos, hogy 10-20-30 év múlva is érek majd valamit vele?


2018. jún. 16. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy telítődne. Hiányszakma...

De ha ennyire aggódsz: mechatronikán nem gondolkoztál? Én perpill abban látom a hosszú távú jövőt, annak ellenére, hogy én gépészmérnöknek tanulok.

2018. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Nincs túltelítve a szakma, ráadásul a gépészmérnökök sok minden másra is alkalmasak. Nagyon gyakori, hogy technikusi feladatokat végeznek, illetve legrosszabb esetben általános irodai Excel-droidként is bevethetőek, mert van diplomájuk.
2018. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Amikor 2012-ben jelentkeztem nagyon mondogatták a gépészmérnököt, akkor tájt nagyon sokan jelentkeztek rá. Mára a programtervező informatikust és a mérnökinformatikust nyomják orrba-szájba. A gépészmérnöki jelentkezés kicsivel visszaesett de ez közel sem jelenti azt, hogy nem lesz belőle hiány.

Az utolsó amit írt, van ilyen ismerősöm akivel végeztem, hogy Ő neki meg kell másznia a ranglétrát, ergo az alján kezd és csak fokozatosan haladva adnak nagyobb feladatokat, de előtte meg kell tanulnia ezt-azt, mint egy technikus.

Szakirány is nagyban függ, hogy hol fogsz dolgozni és miben, miként, mennyiért.

2018. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!