Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom szóbelin át lehet...

Irodalom szóbelin át lehet menni úgy, hogy semmit nem tanulok?

Figyelt kérdés
Ti mennyit készültök rá?

#magyar #érettségi #irodalom #márkivanaherémettől #nyugtassatokmeglégyszike
2018. jún. 16. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Én tegnap kezdtem el. De én most javítóérettségit teszek. A legtöbb tételem azonos a tavalyival, így csak átolvasom őket.


Szerintem te is olvasd át őket, hogy azért valamennyire legyél képben. De tudok olyanról, hogy egy szót nem tanult és átment.

2018. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem tanulsz? Én nem értem ezeket a kérdéseket itt. Igaz 5 éve érettségiztem, de nálunk nem voltak olyanok az osztályban akik bele sem néztek a tételekbe. Bár egy ember kivételével mindenki továbbtanult, így volt tétje.

De a gyakori olvasgatása helyett, lehetne tanulni nyugodtan..

2018. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs szükségem erre a tudásra, és a továbbtanuláshoz sem számít a magyarom százaléka. Írásbeli óta folyamatosan készülök a fontos tantárgyakra, így nem igazán van kedvem az utolsó néhány napban komolyan foglalkozni az irodalommal, csak átolvasgatom a tételeket. Ezért vagyok kíváncsi arra, hogy nagyobb erőbedobás nélkül át lehet-e menni :D
2018. jún. 16. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Ja értem. Mondjuk lepontozni nem kéne mert azt írtam, hogy tanulj, de ha ez örömet okoz neked...

Egyébként ha valamennyit tudsz a tételekből, vagy ha verselemzést húzol és előtted lesz a szöveggyűjtemény, biztosan át fogsz menni. Azért annyira nem nehèz, csak legyen fogalmad néhány dologról.

2018. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Igen, át lehet menni. Ott lesz előtted a mű, ha abból le tudod vinni a fontos következtetéseket és a költő/író munkásságát is bevezeted előtte, tuti, hogy megkapod a minimum pontot, szerintem többet is.
2018. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Hát ... Ha semmit sem tudsz. Sok esetben az sem elég ha a kötőről vagy íróról tudsz alap információkat, mert az sokszor nem része a tételnek, szóval mindenképpen tudnod kell, hogy legalább miről szól az adott mű és nagyából mit lehet róla mondani.


A helyedben tanulnék, különben nem lesz szeptemberben egyetem ;)

2018. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha szó szerint semmit sem tanulsz és a tételekkel sem vagy tisztában, akkor nem lehet átmenni, mert csak makogni fogsz.
2018. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Remélem tényleg el lehet érni azt a minimumot pár mondattal is. Bár engem igazából nem érdekel, ha megbukok. Majd októberben megyek javítóérettségizni, addig meg legalább lesz id dolgozni. Ha meg sikerül akkor az csak bónusz mert mehetek is az 1 éves okj-ra :)


Szóval te se görcsölj rá nagyon. Igazából nincs nagy tétje ennek a szaros vizsgának.

2018. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#4 nem is én pontoztalak le :(

amúgy köszi mindenkinek. Átolvasgatom a tételeket, csak nem tanulom meg őket. Hát csak összejön, ha eddig 4-es, 5-ös voltam irodalomból. Remélhetőleg :D

2018. jún. 16. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Írd majd meg, hogy átmentél vagy nem.
2018. jún. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!