Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen is úgy van, hogy...

Egyetemen is úgy van, hogy minden tárgyra kell egy külön füzet?

Figyelt kérdés
Vagy nektek hány füzetetek volt egy szemeszterben? (Gondolom szakfüggő is) Illetve mit érdekes beszerezni? Szeptemberben kezdtem az egyetemet ha tudtok jó tippet adni akkor azt örömmel fogadom.:)
2018. jún. 16. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen, és beírnak egy feketepontot ha nincs nálad.
2018. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ha készülni akarsz az adott tárgy vizsgájára, nem árt, ha van külön füzet minden tárgyhoz, amelyben jegyzeteltél.
2018. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ. Van, akinek egy A4-es gyűrűs füzete van, benne elválasztó fülekkel, és abba tartja mindenét.
2018. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
En mindent egy fuzetbe szoktam irni, a fene fog cipelgetni annyi mindent, foleg amikor konyvek is kellenek. Aztan ha betelik kezdek ujat. Csak felirom mindig a targy nevet meg hogy hanyadik ora, hogy ne keveredjek bele
2018. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Emberfüggő, és szakfüggő is. Én megvettem előre egy csomó mappát, hogy én majd azokba gyűjtöm a jegyzeteket. Aha, meg azt ahogy elképzeltem... Az előadásokból nekünk odaadják a diasorokat, amiket ha megtanulunk, és elolvassuk a kötelezőt simán megvan az ötös, így jegyzetelni felesleges. De van aki így is szeret jegyzetelni, mert ő esetleg úgy könnyebben tanul. Tőled függ. Én jövőre tuti nem veszek, max egy spirálfüzetet
2018. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetlen gyűrűskönyvvel járok. Aztán a lapokat tantárgyanként bescannelem, külön mappába rendezve. A lapokat meg sima lefűzős mappában lefűzöm.


Ezen kívül nálam mindig van toll, ceruza, radír. Első félévben kézi rajzokhoz (gépészmérnöki szak) műszaki karton, vonalzók, körző.

Illetve számológép.


A jegyzetek nagy része netről letölthető, a kötelező, illetve ajánlott irodalom is. 2-3-t veszek csak meg félévenként.

2018. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 500db-os fehér lap köteg kitart egy fél évig simán. Lapokra írok. Otthon pedig rendszerezem. Nem veszek füzeteket. Első évben vettem egy nagy füzetet, abba írtam mindent. Az is jó volt. De így kényelmesebb nekem.
2018. jún. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudok szépen jegyzetelni, mert sietek és össze-vissza írok mindent, ahogy éppen sikerül stb., viszont azon a katyvaszon nem tudok kiigazodni és nem tudok belőle tanulni. Én lapokat viszek magammal, majd otthon a többi anyaggal (pl. a tanár diái, könyv stb.) összevetve külön füzetekbe készítek belőle egy normális, átlátható és logikus jegyzetet. Időigényes, de nekem ez vált be és már közben is csomó mindent megtanulok.
2018. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindenkinek meg a pacsi:)

2018. jún. 17. 12:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki lapokkal jár, felírja a sarkába h melyik tárgy,mi a téma hanyadik óra és feltűzi egy ilyen merevito tablara aztan vagy jegyzetel vagy nem, kécőbb ezeket összecsatoljuk és ezekbol tanulunk. De sokan gépelnek laptopba
2018. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!