Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hordanak magukkal...

Kata0403 kérdése:

Egyetemen hordanak magukkal könyvet és füzetet a diákok órára?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2017. aug. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak
2017. aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem és szakfüggő. BME GPK-n én könyvet nem hogy nem hordtam, de kezemben nem tartottam az évek alatt, mert egész egyszerűen nem kellett, minden anyag letölthető PDF-ekben volt. Füzetet természetesen mindenki visz magával (legalábbis a 99%), mert jegyzetelni minden órán kell.
2017. aug. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzetelni általában mindig kell. A könyv használat szak de tanár függő is lehet.
2017. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Könyvet nem szoktam, talán ha 3 év alatt 2 könyv kellett (az is igazából feladatgyűjtemény volt szemináriumra). Füzetet viszont kell, meg nekünk nagyon sok nyomtatni való anyag volt fenn neten amiket vinni kellett órára. De gondolom ez szaktól is függ.
2017. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 cathilina ***** válasza:
89%
Nekem eddig két félév alatt három tankönyvem volt összesen, minden másból online volt segédanyag. Füzet kell, bár sokan laptopon jegyzetelnek.
2017. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Milyen szak, milyen a tárgy, bejárós-e az ember, mi az oktató elvárása, kiadják-e a jegyzeteket stb stb

Pl.: egy kémia laborba, nem hogy füzet kell, hanem emellett receptkönyv, illetve jegyzőkönyv is, de mondjuk ugyanezen tárgy előadására már elegendő 4-5-6 fehér A4-es lap.

Én inkább a külön álló fénymásoló lapos megoldást preferálom (minden tárgy egy külön genotherm, és ezt egy mappában hordom az aktuális napnak megfelelően), mivel kevesebb súly, és én aki messziről járok be, nekem pl számít a súly is.

De mondjuk sok tárgynál kiadják a diákat, és arra lehet jegyzetelni, ami pedig szerintem a leghatásosabb talán, mivel így a tanulás hatékonysága nő ha melléjegyzeteled a magyarázatokat, legalábbis nekem biztosan.

2017. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!