Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők, nektek mely...

Brandon41 kérdése:

Érettségizők, nektek mely tantárgyak tételeihez kell több/kevesebb idő hogy megtanuljátok/megjegyezték?

Figyelt kérdés
Én a inkább a törit,de nem a világháborús anyagokat. Számomra a Rákóczi szabadságharc az könnyen megjegyeztem,meg Mária Teréziát. Magyarból a nyelvtant, az irodalomhoz én hülye vagyok, de abból az Arany balladák viszonylag könnyűek. A szakmai tételekben vannak könnyebbek, és nehezebbek azoknak a megtanulása/megjegyzése változó.

2018. jún. 17. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Nekem pont, hogy az irodalom megy könnyebben, nyelvtan változó, töriből emelteztem, az szenvedés volt az anyagmennyiség miatt.
2018. jún. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem magyarból 20-20 tétel van, töriből 20, szakmaiból 25-25 (elektronika-elektrotechnika) összesen 110 tétel van.
2018. jún. 17. 01:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a töri
2018. jún. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Irodalom és töri mennek, nyelvtan is ugy ahogy, de biológiából olyan 11 tétellel bajban vagyok, nehezebbek mint amire számítottam és már csak a holnapi napom van (amin az irodalmakat és a törit akarom átnézni) szoval valószínű, hogy hétfőn hajnalban kelek a biosz miatt
2018. jún. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sok sikert hozzá, csak nehogy az legyen hogy annyira fáradt a szóbelin hogy nem fog az agyad a fáradtságtól. Nekem 21-22-én lesz. Addig van még egy kis időm tanulni,átolvasni a tételeket.
2018. jún. 17. 02:01
 6/10 anonim ***** válasza:
2%
Mi az hogy az irodalom nehezebb mint a töri stb? Mind ugyan olyan, be kell seggelni és kész. 0 ész kell hozzá. Nem olyan mint a matek vagy a fizika hogy érteni kell.
2018. jún. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nekem a matek ment könnyen. Meg a fizika, kémia. A magyar tiszta szopás volt, főleg, mert a törivel ellentétben még térkép sem volt.
2018. jún. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Todboy ***** válasza:

Törihez sokkal több idő és energia kellett, főleg a végére, de a szóbelim szerintem jó lett.


Még van pár napom középig, azt mondanám a nyelvtan tételeket tanulom a legkönnyebben, csak át kell látni őket, megérteni és az a pár szakszó, mint a proxemika már kutyafüle.

Az irodalom a törivel vetekszik, de csak akkor, ha nem ismerem a művet/nem tudtam újraolvasni.

2018. jún. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nyelvtanhoz kellett több idő, volt pár olyan tétel, amin napokon át ültem, mert annyira unalmas volt, hogy nem haladtam sehogy sem. Az irodalom sokkal jobban megy, szerencsére a magyarhoz van érzékem. Remélem, nyelvtanból olyat húzok, amiről lehet beszélni és nemcsak rizsa az egész. A töritől meg azért nem félek, mert már max pontos szóbelivel se húzom fel ötösre, pedig az írásbelire hónapokon át tanultam.
2018. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még tavaly érettségiztem. Nekem az infó volt a legrosszabb.... Csak azért választottam, mert kellett egy 5. tárgy és ez tűnt a legegyszerűbbnek. Jó jártam vele, mert tényleg könnyű volt és végül tök jól sikerült, viszont a tételek tanulása az valami borzasztó volt. Eleve nem is érdekelt...Viszont leginkább az volt a problémám vele, hogy infóból nagyon minimális elméletet vettünk az órákon és egy szó sem esett a szóbeliről, a tanár az utolsó pillanatban küldött el nekünk egy régi tételsort, amit egyébként ő is a neten talált és fogalma nem volt, hogy ki és mi alapján állította össze. Persze voltak benne nagyon triviális dolgok is, de volt benne pl. töri is. Én azért nem szerettem, mert nem volt semmi előzetes tudásom belőle és ezért nehezebben is ment, mindent meg kellett tanulni. A töri, magyar például pont azért volt könnyebb számomra, mert rengeteg mindenre emlékeztem és az tényleg inkább ismétlés volt, mert már korábban tanultam és a nagy része meg is maradt.
2018. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!