Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jól döntöttem? (Tanulás)

Jól döntöttem? (Tanulás)

Figyelt kérdés

A mostani iskolába németet tanultam 4 évig.

Úgy képzeljétek el hogy egyedül 4. osztályban volt egy normális német tanárom, ő elment, onnantól meg senki nem tanított németet.

Most 8.-ba az utolsó 2 hónapba mondtam a tanároknak hogy jó lenne egy német tanár mert semmit sem tudunk.

Jött egy elég jó, vele átvettük ezeket:

Bemutatkozás (hogy hívnak, hol laksz, hány testvéred van, ilyesmik.)

Család (Nekem van xy testvérem, Az én anyukámat xy-nak hívják, stb.)

Fokozás (pl Der Hund ist kleiner als Der Löwe)

Eddig jutottunk. Év végén 5-ös is lettem.

De informatika szakra felvettek egy iskolába.

Én meg ugye angolt szeretnék tanulni, de nem engedték az ottani tanárok mert nagyon gyorsan fog haladni majd az angol osztály, meg hogy németből úgy is tudok valamit ha 4 évig tanultam stb.. És az angol helyett amit beírtam át kellett javítani német nyelvre..

Hát képzelhetitek milyen ideges voltam.

Mondani akartam hogy tök mindegy, mert németből is ugyan olyan szinten vagyok mint angolból...

Talán angolból még így is jobb vagyok,hiába németet "tanultam" 4 évig.

Jó döntés volt ez? Én úgy tudom hogy egy informatikusnak inkább angol kellene mint német.

Másik kérdés:

Ugye év elején lesz egy szintmérés (hogy a jobbak külön csoportba legyenek)magyar, idegennyelv, matek,

Matek miatt nem aggódom mert gondolom hogy a 8. anyagból adnak valamit,azt meg mind értem és tudom is.

Magyarból nem tudom mi lesz.

És az idegennyelv, na itt van a gond.

Nem szeretnék egyből a gyengébbik osztályba lenni majd.

És gondolom hogy nem bemutatkozás meg a család, fokozás lesz a németbe, hanem kicsit komolyabb.

Vagy a többi gyerek aki németet tanultam ők is eddig jutnak el? Nem hinném.

Szóval:

Jó döntés volt e a német?

Kb milyen témakörre számíthatok majd németből?



2018. jún. 22. 11:01
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Elég zavaros a sztorid, ezért nem is nagyon tudok válaszolni a kérdésedre. Igaz, h semmit sem értek az infóhoz, de azért azt tudom h a programokba meg minden másba általában angolul vannak a dolgok. Ha felnőttként német nyelvterületű országba akarsz majd pl informatikusként dolgozni, sztem akkor is tudnod kell majd angolul...

Meg akkor most h is van?! 1. idegennyelvként fogod a németet haladó szinten tanulni? Mert ha igen akk 1000000% h a gyengébb csoportba leszel. De ha kezdő németet fogsz tanulni talán a jobb csoportba kerülsz, bár ahogy leírtad eléggé kételkedem abban h 2 hónap alatt olyan jól elsajátítottad ezeket a nagggyoooon alap nyelvtani anyagokat. Szval sztem megérné h mindent előről kezdenél gimiben...

Most mondhatod én honnan tudom?! DE! Hidd el igen is nagyon jól tudom... Német nemzetiségi általánosba járok és most leszek 8. Nálunk is van csoportbontás és én a jobb csoportba vagyok. Vannak olyan csoporttársaim akik 4-esek, mégis rengeteg hiányosságuk van, és ahogy telnek az évek ez egyre jobban meg is látszódik... És ez is pontosan azért van mert alsóba (mi akkor tanultuk ezeket) úgy gondolták h tudják, pedig az a tudás kb addig tartott míg megírták a dolgozatot, aztán minden kiszállt a fejükből...

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy hiába volt jó az a tanár, 2 hónap alatt nem lehet csodákat tenni... főleg év végén...

Am melyik suliba jártál/ fogsz járni? (csak kíváncsiságból kérdezem...)

Ui.: ne szégyelld ha a gyengébb csoportba kerülsz be, nem te tehetsz róla...

Uui.: azért majd válaszolj lécci, mert kíváncsi vagyok a válaszodra...

Egy németet tanuló lány

2018. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A lényeg: Elvileg év elején egy szintfelmérésben lesz eldöntve hogy ki milyen csoportba fog kerülni.

Matek

Magyar

Idegennyelv.

Idegennyelvként angolt gondoltam, de kezdő osztály nem indul.

Így muszáj a németet tanulnom.

Igaz, abból se vagyok profi, de legalább az megy.

Kezdő osztályba nem szeretnék kerülni. Mert akkor lesz egy vélemény hogy jajj ez a gyerek ötös volt általánosba, itt meg semmit nem tud.. Ezt nem akarom.

Matekból ötös lettem, a 8. anyagot mindegyiket értem.

Magyar szintén.

Német is. De ez olyan ötös mint ha 5-6 osztályba lennék német órán.

És a többieknél sem akarok beégni azzal hogy full kezdőként megyek oda.

Tanulással nem hiszen hogy gond lenne.

Főleg ha normális társaságba fogok kerülni.

Majd lesz valami. Köszi :)

2018. jún. 22. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!