Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges 75-80%-os emelt...

Lehetséges 75-80%-os emelt biológia és kémia érettségit tenni, ha az érettségire történő jelentkezési határidő előtti nap döntöttem el, hogy gyógyszerészetire akarok menni (szóval jelenleg egyáltalán nem tudok belőlük semmit)?

Figyelt kérdés

Nem járok suliba, így bőven lenne időm tanulni rájuk, emellett már találtam egy kémiatanárt.


Szerintetek lehetséges?

Ha igen, milyen könyveket ajánlanátok?


Köszi előre is!



2013. márc. 4. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Hahaha... ja, persze... mások biztosan feleslegesen töltenek a készüléssel éveket, hiszen három hónap is bőven elég.


Végülis most már nem veszíthetsz semmit. Vannak külön érettségire felkészítő könyvek.

2013. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem mondanám rá, hogy lehetetlen, de nem túl esélyes. Mindkettő olyan tárgy, amiből nem elég megtanulni az anyagot. Rengeteget kell gyakorolni, rá kell érezni arra, hogyan oldd meg a feladatokat.

De csak pénzt veszthetsz vele, szóval hajrá!

2013. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bensdorp ***** válasza:
80%

Nem értek egyet az előzőkkel. Szerintem nincs benne semmi lehetetlen. Ha eléggé akarod, nagyon szorgalmas vagy, és lehetőleg még jó felfogású is, minden idődet a következő 2 hónapban erre áldozod, akkor még jobban is állsz majd a végén, mint a kevésbé szorgalmas, kevesebb logikával megáldott időeltolók. Az a kb. 400 pont nagyon kevés, könnyen elérhető.


Én ezeket a könyveket javaslom:

- kémia TK.: Villányi, Mozaik, Ennyit kellene tudnod

- kémia FGy.: Villányi FGy., Villányi próbaérettségik, Ötösöm lesz kémiából

- kémia kísérletek: Így készülj a kétszintű érettségire

- biológi TK.: Mozaik, Oláh Zsuzsa, Berend-Szerényi

- biológia FGy.: Biológia érettségi 1-3. (Szerényi-Sebőkné), Próbaérettségi nagykönyv (FISZ)

- biológia esszék: Érettségi esszék nagykönyve (FISZ), Szóbeli érettségi nagykönyv (FISZ)


Szerintem az lenne a legjobb, ha kiszámolnád, melyik napra mennyi anyag és gyakorlófeladat jut, és azt tartanád. Kalkuláld bele az ismétlést is! Oldd végig a régi érettségiket (kb. 45 érhető el a két tárgyól)! És kezdd már most! Sok sikert!!


egy leendő kolléga

2013. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bensdorp ***** válasza:
Még ezt kihagytam: Ötösöm lesz genetikából.
2013. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha egész nap ezzel foglalkozol, és nem a GYIK-on lógsz, akkor miért ne?
2013. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetemen az egész 12-es kémia anyag egyetlen vizsga tárgya, úgyhogy az a gyanúm, hogy megtanulható=)

Ezen az oldalon vannak fenn jegyzetek: [link]

Hajrá!

2013. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2013. márc. 6. 18:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Most találtam rá a kérdésre. Sikerült, kérdező? Én most akarok gytk-ra jelentkezni és én is hasonló cipőben járok, mint te. Kémia + Biosz érettségi kell.


Egyébként csak annyit akarok megjegyezni, hogy más középiskolásként emelt érettségire készülni (amikor mindennap 2-ig iskolában vagy és ugye még létezik vagy 10 másik tantárgy, amikből nem átana nem megbukni), meg más úgy készülni, ha már csak arra a 2-re kell koncentrálni.

2018. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, hogy sikerült? Azóta már a gyógyszerészeti padjait koptatod? :D

Én kémiából szeretnék emeltezni majd.

2018. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
lehet kiirta volna ha sikerült neki
2019. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!