Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A gépészmérnöki vagy a villamo...

A gépészmérnöki vagy a villamosmérnöki nehezebb a BME-n?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy hasonló, meg hogy kinek mi számít nehéznek. Azt is tudom, hogy érdeklődési körtől függ, de mondjuk egy olyan embernek, akinek mindkét irány tetszik?
2018. jún. 23. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
A villamosmérnöki.
2018. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget te is leírtad, beállítottságtól függ, illetve hogy pont neked mi az ami jobban megy, mi az ami kevésbé. Általánosságban nem lehet megmondani, a gépészre azt szokás mondani, hogy sokkal "földhöz ragadtabb", emberközelibb, míg a villamosmérnöki inkább elvontabb, absztraktabb. Olyan ember meg nincsen túl sok, aki mindkettőt elvégezte volna, ehhez talán a mechatronikai mérnökök állnak legközelebb, de azért nekik sem kell tudniuk távolról sem egyik szak teljes anyagát sem.
2018. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Egyaránt nehezek.

Csak az tudná megmondani a különbséget aki mind2-t elvégezte.

2018. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy lényeges kérdés: Melyiken nagyobb a bukási arány?

Ebből talán arányos képet lehet kapni...

2018. jún. 23. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak az tudná megmondani. Például meg tudom mondani, hogy a kubikos, vagy az atomfizikus képzés a nehezebb. Ahogy a 2. hozzászóló írta, a villamosmérnöki jóval elvontabb és emiatt nehezebb is.
2018. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Villamosmérnökit végeztem. Ennek ellenére nem jelenteném ki, hogy melyik a nehezebb. Kicsit más.

A gépészben is ugyanúgy ott vannak az elvont dolgok, a vasat ok, hogy látod, de a mechanikai feszültségek, áramlástan, stb... meg ugye ott a műszaki rajz.

Az biztos, hogy a Gépész és a villamosmérnök a két legnehezebb szak a BME-n, meg úgy un block az egész hazai mérnökképzésben.

Szóval szerintem nagyjából egál, nem véletlenül ezen a két karon isznak legtöbbet (a nőhiány is persze hozzátesz).

2018. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vodafonelive ***** válasza:
Én gépészt végeztem(nem a BME-n), jelentkeztem villamosra is, felvettek(nem a BME), de a beiratkozáson kívül mást nem tettem meg. Szerintem a villamos nehezebb, több villamosgépek, elektronika, programozás. Volt szaktársam gépészt végzett és most fog jövőhéten villamos BSc-n államvizsgázni, de Ő azt állította, hogy a tudás szomja miatt tanulta meg levelezőn. Szerintem majd hasznosítani akarja az épületvillamosságot és az épületgépészetet pár év múlva.
2018. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Beszélgettem már pár BMEs-el.

A villanyosok szerint a gépész szopatósabb, a gépészek szerint a villany.

2018. jún. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a villanyt választom, annyira nem vonz a műszaki rajzolás.
2018. jún. 25. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!