Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy tűnik, hogy a magyar...

Úgy tűnik, hogy a magyar tanárom direkt rosszul javított több írásbeli középszintű érettségit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap este (tudom, nagyon megkésve) vettem észre, hogy valami nem stimmel. Egyik barátom aki máshol tanul 86 pontot szerzett. Ez úgy jött össze neki, hogy:

Szövegértés: 40/29

Érvelés/Gyak. szövegalkotás: 10/9

Tartalmi minőség: 25/23

Nyelvi minőség: 15/15

Helyesírás: 8/8

Íráskép 2/2


Ő körülbelül egy szinten van velem magyarból, és ez eddig nem is szúrt szemet, de tegnap úgy alakult hogy össze hasonlítottuk a pontjainkat. Nekem 75 pontom lett a következő felosztás szerint:


Szövegértés: 40/34

Érvelés / Gyak.: 10/8

Tartalmi minőség: 25/19

Nyelvi minőség 15/14

Helyesírás 8/0 ??????

Íráskép 2/0 ????????


Még most sem tudom felfogni. Eltelt úgy 2 hét hogy ezt észre sem vettem. Tudom most már késő bánat, de fellebbezni még most is lehet, főleg hogy mint kiderült már csalt párszor ez a tanár.

Emellett én általános iskolás korom óta jó voltam helyesírásból, és a nyelvi minőségem 15/14-e mellett nem tudom hogy fér meg a 8/0-s helyesírás. Emlékszem a megtekintés napján szinte semmi nem volt aláhúzva a szövegemben helyesírás szempontjából, és akkor észre se vettem ezeket a 0 pontokat, annyira lefoglalt a matek ötösöm iránti eufória. Az én hibám hogy most vettem ezt észre, de mikor szóba hoztam ezt az osztálychatben több jó tanuló és jó nyelvhelyességű osztálytársam is írta hogy 0-0 pontos lett nekik is a helyesírás és az íráskép. Többen is azt hisszük, (joggal) hogy a tanárnő valamit elcsalt, mert ismerjük már annyira hogy nála minden nagyon undorítóan pofára megy. Az osztálytársaim kijelentették hogy ők nem mernek most már reklamálni én viszont mindenképp szeretnék. Olvastam, hogy az érettségi bizonyítvány átvétel után 5 napon belül lehet fellebbezni és jogorvoslást kérni. De előtte mindenképp szeretném még egyszer magam is megtekinteni az írásbelit hogy mégis mennyi hibát vétettem. Neten azt írták, hogy 17 hiba fölött van 0 pont, ami egyszerűen lehetetlen. Nem csak nekem hanem az alapból nagyon jó tanuló osztálytársaimnak is. Ha kiderül, hogy tényleg megbundázta a tanárunk, akkor mit érdemes csinálni? Kérjem a jogorvoslást? Ha igen, az mivel jár együtt konkrétan? Bocsi az elcsépelt megfogalmazásért, de eléggé ideges lettem emiatt, és ez tegnap este óta tart.



2018. jún. 23. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Most már nem tudsz mit tenni.
2018. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbeli dolgozatok megtekintését követő 5 napon belül volt jogod észrevételt tenni az írásbelidhez. Az időpont jogvesztő, tehát utána az írásbelid eredményét nem tudod megfellebezni. Gondolom Te és az osztálytársaid, mint minden értelmes diák, lefotóztátok a megtekintéskor a dolgozatotokat. Ha nem akkor így jártatok.

Az, hogy Te és az osztálytársaid nulla pontot kaptatok a helyesírásra még nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tanár a gonosz (persze ez is előfordulhat).

[link]

útmutatóban 25-27 oldalán találsz információkat a helyesírási hibák és az íráskép pontozásáról (ezt a dokumentumot természetesen a megtekintéskor szintén láthattad).

Felhívom a figyelmedet a 4-3-2-1 hibapontos hibákra. Elég 5 db "központozási hiba" és máris 20 hibapontod van ami 0 pontos helyesírást jelent a javítási értékelési útmutató szerint.

A szóbelid utáni eredményhírdetésen elmondták Nektek, hogy 5 napon belül tudtok jogorvoslati kérelmet benyújtani, amin csak a szóbeli vizsgákon elkövetett szabálytalanságokat lehet megtámadni. Tehát az hogy utált a tanár és a szóbelin lepontozott kérelmeket alapból elutasítják.

2018. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóbeli még nem volt meg. Írásbelin pontozott le.
2018. jún. 23. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor már semmit sem tudsz tenni. Az írásbeli eredményeken már nem lehet változtatni.
2018. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De lehet változtatni! Ebben a fázisban az érettségi elnök tehet javaslatot a módosításra, ha hibás javítást talál. Keress egy olyan tanárt, akiben megbízol és támogat, és ha el tudod hitetni vele, hogy igazad van, kérd meg, hogy keressen kapcsolatot az elnökkel. Az nem érv, hogy a barátodnak más pontszáma lett, ezt el se mondd. Csak arra hivatkozhatsz, hogy nem az útmutató szerint javították. Ha nem csináltál másolatot róla a megtekintéskor, az hiba volt, de talán a jegyzőt meg tudod kérni, hogy segítsen ebben, ha még nála vannak a dolgozatok, és nem vitte el az elnök.
2018. jún. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most érettségiztem, és hasonló pontjaim lettek nekem mint neked. A helyesírásra szintén 0 pontot kaptam ahogy az osztály háromnegyede. Aki kapott pontot azis csak 1-2 max 3-at kapott rá. Pedig mi jóban is voltunk a tanárnővel. Én azt hallottam, hogy ha pl írsz 2-3 oldalas szöveget, és van benne egy alapszó amit hibásam írsz le akkor az eleve 2-3 pontos levonást ér. Minimum 400 szavas szövegnél sajnos ezt nem nehéz lenullázni így.

18/L

2018. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Kösz -
2019. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Engem is pofátlanul lepontoztak a magyarnál, mert felnőttként érettségiztem egy idegen sulban, és gondolom a tanárnő nem akarta, hogy versenyképes legyek a fiatalokkal a felvételin...Magyarország...
2019. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!