Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom érettségin, honnan...

Irodalom érettségin, honnan tudjam, hogy melyik szöveggyűjteményben van a vers?

Figyelt kérdés
Ugye ki vannak téve az asztalra, de nem tudom fejből, melyik vers melyikben található. Ezt megmondja a tanár? Vagy álljak neki sorban megnézni a tartalomjegyzéket? Nálatok ez hogy volt, tudnátok segíteni? Köszönöm!

2018. jún. 24. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem mondja meg a tanár, de lehet olyan is hogy pl: jozsef attila valasztott versei,lehet hogy ilyen lesz vagy olyan amit ti is hasznaltatok, pl 11-es ,otthon probald memorizalni hogy melyik koltot melyik tanevben vettetek es ugy egyszerubb lesz.
2018. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
A tanár segíteni fog megkeresni, vagy leteszi eléd az asztalra.
2018. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy ki vannak téve az asztalra a négy év szöveggyűjteményei, mert voltam már bent a vizsga teremben.
2018. jún. 24. 10:33
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szöveggyűjteményeket szoktak kitenni, hanem köteteket a könyvtárból. József Attila kötet, Petőfi kötet, Arany János kötet, stb ... Neked kell egyedül kiválasztanod, melyikre van szükséged a felkészülési idő alatt.
2018. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Most mondom, hogy ott voltak kitéve..
2018. jún. 24. 10:51
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok, és magyartanár. Szöveggyűjtemény nem elég az érettségin, köteteket kell kirakni. Rengeteg szöveg van (dráma, regények, kortárs), amelyek nincsenek benn a szöveggyűjteményekben.
2018. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekünk a szöveggyűjtemények és a művek(Az ember tragédiája, Édes Anna, stb.) voltak kirakva. Én Attilát húztam, az irodalomtanár rögtön a tétel kihúzása után elmondta, hanyadikos szöveggyűjteményben van. Ha nem mondják, szerintem nyugodtan ràkérdezhetsz.

Sok sikert! :)

2018. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*József Attilát
2018. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jó, lehet, hogy kötetek IS vannak kitéve, de szöveggyűjtemény IS. A kérdésre akkor se válaszoltál. Engem a kötetek nem érdekelnek, úgysincs időm végigolvasni egy Anyegint vagy a Három nővért... A verseket kérdeztem, azok pedig bent vannak a szöveggyűjteményben, amik viszont vannak az asztalon. Szóval akkor nekem kell kikeresni melyikben van?
2018. jún. 24. 11:11
 10/17 A kérdező kommentje:
Áá, köszönöm #7! Az év végi vizsgákon nálunk is megmondta, de nem tudtam ez érettségin hogy megy.
2018. jún. 24. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!