Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom érettségin, honnan...

Irodalom érettségin, honnan tudjam, hogy melyik szöveggyűjteményben van a vers?

Figyelt kérdés
Ugye ki vannak téve az asztalra, de nem tudom fejből, melyik vers melyikben található. Ezt megmondja a tanár? Vagy álljak neki sorban megnézni a tartalomjegyzéket? Nálatok ez hogy volt, tudnátok segíteni? Köszönöm!

2018. jún. 24. 10:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként meg ami nem volt bent a gyűjteményben, az egy lapon volt külön kinyomtatva.
2018. jún. 24. 11:14
 12/17 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki asztalára ki volt külön téve mindegyik szöveggyűjtemény. Ha meg regény kellett akkor azt a tanár vitte oda.
2018. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk még sose voltak szöveggyűjtemények kitéve. Érettségin a szöveggyűjtemény nem elég a versekhez sem. A leírásod alapján középszinten szeretnél érettségizni, ott nem tétel se az Anyegin, se a Három nővér, és csak két világirodalmi tétel van. A szöveggyűjteményben természetesen a tartalomjegyzékből tudsz tájékozódni, és kronológiai sorrendben mennek a szöveggyűjtemények. (Pl. 9.osztály: ókor, középkor, reneszánsz) Egy érettségizőnek tudnia kell hogy következnek az irodalmi korszakok egymás után, és abban milyen nagyobb alkotók vannak.
2018. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát nálunk márpedig tétel az anyegin meg a noverek... De jó, hogy te mindent jobban tudsz.
2018. jún. 24. 12:57
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor állj neki olvasni őket, ne itt pazarold az idődet!
2018. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Már elolvastam őket. De te meg szétoffolod a kérdésemet..
2018. jún. 24. 13:13
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem az érettségin elég kellemetlen volt, mert olyan témát húztam, amihez a szövegek csak a szöveggyűjteményben voltak benne, nekem pedig fogalmam se volt vajon melyikben. Elvittem először kettőt, végignéztem a tartalomjegyzéket, nem volt benne. Szerencsére a magyartanárom látta hogy nem találom a szöveget, odament az asztalhoz és felülre tette azt a kötetet, amiben volt, majd elmutogatta, hogy ezt vigyem el :D
2018. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!