Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktam a szakmai tantárgybó...

Megbuktam a szakmai tantárgyból érettségin, az októberi vizsgán ha más iskolában érettségizem akkor választhatok mást?

Figyelt kérdés
MIvel megbuktam az érettségin szakmai tantárgyból ,ezért az októberi pótérettségin szeretném ezt kijavítani .Mivel nagyon nem megy a tantárgy és nem is érdekel ezért van-e lehetőség szerintetek arra ,hogy a pótérettségit más tárgyból rakjam le.Mert ugye kötelezően kellet választani a szakmát is.És gondoltam ha más iskolában írom az érettségim akkor ott nem lesz érvényes ez a szabály,és akkor ott választhatok amit szeretnék.
2018. jún. 24. 13:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Az új törvénymódosítások szerint, az aki valamilyen szakmán van, annak fel kell venni érettségin a kötelezően választható szakmai tárgyat, és abból kell kötelezően érettségizni.

Pótérettségin csak szakmaiból érettségizhetsz, ha abból buktál meg.

De talán, ha átjelentkezel másik suliba, és újrakezded az érettségit, akkor az 5. tárgy választhatóvá fog válni.

2018. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!