Hogyan tanuljak jobban?

Figyelt kérdés

Üdv! Elhatároztam magam, hogy a következő évben kitűnő leszek, de általában ez az elhatározás mindig csak néhány napig tart. Nem tudom mivel motiváljam magam, mert amiért kéne tanuulnom, fejben mindig úgy vagyok vele hogy úgyis megkapom, ha nem akkor, akkor később. (ez a gondolkodásmód sokszor engem is elkezd aggasztani, nem akarok az a tipikus elkényeztetett hülyegyerek lenni.)

a tanulási módszerek nem jöttek be. mit tudok tenni?



2018. jún. 24. 17:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia. A tanulási módszereden kell, hogy változtass!

1: Határozd el magad! Ha tanulsz, akkor csakis arra koncentrálj, minden más zavaró tényezőt iktass ki!

2: Olvasd el a teljes "témakört" , hogy legyen a fejedben egy összkép. Ezután bontsd fel részekre a témakört.

3: Készíts gondolattérképet! Nézz utána, nagyon-nagyon hasznos!

4: Készíts memóriakastélyt! Dominic O'Brien - Memóriafejlesztés című könyve nekem aranyat ért!!! A legeslegjobb memóriafejlesztő könyv, amelyet eddig valaha életemben olvastam! Egy próbát biztosan megér neked is!

5: Amikor átvetted a teljes témakört, akkor hangosan próbáld meg elmondani! Ha valamit elrontasz, kezd az elejétől újra!

6: Fogyassz sok folyadékot! Az agyad akkor tud fogni a legjobban, ha "megöntözöd".

7: Ne görcsölj rá! Ne muszájból tanulj, hanem teljes érdeklődésből! Az agyaddal próbáld meg elhitetni, hogy érdekes a tananyag. Keress benne érdekes dolgokat, amelyek felkeltik az érdeklődésed.

8: Ha nem akarsz rabszolgabérért rabszolgamunkát csinálni, akkor tanulj! Azt hiszem ettől motiválóbb dolog nincs is! Semmi nem gátol abban, hogy tanulj! Győzd le a lustaságot és olvass, tanulj sokat!

2018. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!