Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "újrakezdeni" az...

HMD kérdése:

Hogyan lehet "újrakezdeni" az egyetemet? (hosszú lesz, előre is bocsánat ezért)

Figyelt kérdés

Történt az ugyanis, hogy 5 év munka után (tavaly) felvételiztem az egyetemre, gépészmérnöki szakra, de mivel matekból mindig nagyon rossz voltam, ezért nem gondoltam, hogy meg lesz a pontszámom, de végül is a technikusival és a nyelvvizsgával meglett. És mivel ebben nem voltam biztos, ezért nem is készíttettem fel magamat az egyetemi tanulmányokra semmiből, pedig matekból mindenképp kellett volna, mert a mérnöki tudományok a matematikára épülnek (meglepő módon). De az összes első féléves "számolós" tárgyhoz már olyan szintű matek kell(ett volna), amilyet középiskolában nem is tanultunk (és nem is tanítottak), ezért abba is hagytam kb. az elején és félév végén el sem mentem vizsgázni semmiből, mert semmi sem ment volna, de legalább a második félévemet egyből passziváltam is a biztonság kedvéért, közben meg járok magántanárhoz matekra, most már a középiskolás anyag úgy, ahogy megy. Így elvileg tudnék nagyjából haladni majd az egyetemi anyag(ok)kal is magánórák segítségével.

Viszont jön a 3. félév, újra fel kellene vennem az 1. féléves tárgyakat, de mivel ez a 2. aktív szemeszter lenne, össze kellene szednem min. 30 kreditet, hogy ne rúgjanak ki, de mind a 7 tárgyból nem hiszem, hogy átmennék elsőre, ezért kellene újrakezdenem, tehát mintha idén kezdeném, ez lenne az 1. félév.

Erre van valami lehetőség? Vagy csak az az egyetlen megoldás (most már), hogy "kirúgatom" magam (illetve felfüggesztem a tanulmányaimat) és újra felvételizek jövőre? Az nem lenne jó. Vagy valami kérvénnyel meg lehet oldani? Kihez kell fordulnom? Mert a tanulmányi osztályon az illetékes hölgy nem tudott erre mit mondani, ami számomra hasznos lehet. Szóval nem tudom, kihez fordulhatnék ezzel a problémával.

Egyébként ez költségtérítéses levelezős tagozat, munka mellett csinálom.

És feltételezem, hogy az egész országban egyedül én estem bele ebbe a hibába, de nem meglepő, mert csak én lehetek ilyen izéhozé gondolom...

Bocsánat a terjedelem miatt és előre is köszönöm a válaszokat. (Nem mondom, hogy nagyon fontos lenne, de az lenne, mert a jövőm függ tőle és a környezetemben senki sem tud semmit erről (meg egyáltalán az egyetemekről és főleg nem az ilyen esetekről.)



2018. jún. 25. 00:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, és természetesen ez nem velem történt meg, hanem az egyik ismerősömmel, akitől szó szerint idéztem ezt a sztorit, mert nem volt kedvem E/3-ba átírni.



Szerintem álljuk körbe és röhögjük ki...

2018. jún. 25. 00:20
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Miert nem megy be a To-ra?

Ott az ügyintéző tud mindent, mi nem.

2018. jún. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. felmész az iskola honlapjára, elolvasod a tanulmányi és vizsgaszabályzatot

2, bemész a dékáni hivatalba, keresel valaki értelmesebbet és megkérdezed, végső soron a hivatalvezető vagy az oktatási dékánhelyettes csak tudja

3. kérdezősködsz az évfolyamban vsgy felsősöktől, biztos volt mát ilyen, és megkeresed azt, akivel történt ilyen


Sok kérdést az intézmény önállóan szabályoz, ezért nehéz általános választ adni, de szerintem valószínűleg csak új felvételi után indulsz tiszta lappal

2018. jún. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Ismerős, persze... Segítenék, de megalázó, hogy hülyére veszed azokat, akiktől segítséget vársz.
2018. jún. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2018. jún. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Többiek: A kérdező ironizált a végén, mivel itt szokás egyből lehülyézni azokat, akiknek nem megy rögtön minden egyetemi tárgyuk.


Kérdező: Tényleg menj be a TO-ra, mert ennek a rendszere minden egyetemen más. Esetleg még az működhetne, hogy ha indul, kereszt félévben jelentkezz újra, és addig is járj szorgalmasan magántanárhoz.

2018. jún. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
9%
Szerintem ez már halott ügy.
2018. jún. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Ha nem úgy sikerül ahogy, akkor újra felvételizel és ami tantárgyak sikerültek azokat elfogadtatod minden további nélkül.

Érdemes facebookon az iskola csoportjaiban nézelődni, hátha van minta zh, kidolgozott zh és úgy felkészülni azokra. Mellesleg BSc-t levelezőn csinálni munka mellett biztos nem egyszerű, ott még rendesen szivatják az embert, úgyhogy kitartást hozzá!

2018. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kezdd el újra (ha biztos vagy benne, hogy fel vesznek). Egyébként soha nem halott ügy, tanulni nem késő.
2018. jún. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy kirúgnának?

Én úgy tudom (nálunk legalábiis azt hiszem így van), hogy önköltséges szakon tanulóknak nincs előírt 2 félév alatt kötelezően teljesítendő kreditmennyiség, mint az államisoknak (ami egyébként 36 kredit).

És az állami ösztöndíjasokat sem rúgják ki, ha nem teljesítik ezt a mennyiséget, csak átsorolják őket önköltségesre.


De ha nálatok tényleg úgy van, ahogy mondod, akkor én a helyedben azt csinálnám, hogy felvennék egy csomó könnyen teljesíthető szabadon és kötelezően választható tárgyat még a kötelezők mellé (bár felvehető kreditmennyiségre is van max. szerintem, de mindegy, akkor meg kimaxolnám). Persze emellett meg megpróbálnék a lehető legtöbb kötelezőt teljesíteni.

Ha meg minden kötél szakad, akkor jövőre még mindig újrajelentkezhetsz. De addig is járj egyetemre, hogy legalább el tudd majd fogadtatni azokat, amiket megcsináltál.

2018. jún. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!