Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felnőttként miért nehezebb...

Felnőttként miért nehezebb tanulni, mint gyerekként?

Figyelt kérdés

Mi az oka annak, hogy felnőttként kevésbé fog az agyunk?

Miért nehezebb megtanulni bármit is?



2018. jún. 26. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az is az egyik oka,hogy gyerekként még csak ez az egyetlen feladatunk, a tanulás köré épül az életünk, míg felnőttként már ezermás dolgot is észben kell tartani.😀
2018. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mondani a korosodó agyat is. De jómagam ezzel mégsem értek egyet. Hanem úgy gondolom hogy felnőtt korodra már szinte mindent megtanultál ami érdekelt és kevésbé vagy hajlandó befogadni a kevésbé érdekes infókat.

Például én fiatalon diplomát szereztem és könnyen tanultam. Majd 50 évesen jutott eszembe hogy a megörökölt falu széli háznál milyen jó lenne méhészkedni és kivonulni a társadalomból. Meglepve tapasztaltam hogy ma is épp olyan jól ment a tanulás, sőt még jobban. Mert érdekelt.

2018. jún. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy komplex hatás... egyrészt valóban sok külső hatástól függ, másrészt borzasztan sokat számít az idegrendszer állapota.


18-25 éves korodban a legnagyobb az agyi plaszticitás, az idegpályák könnyen áthuzalozódnak, szinapszisok gyorsan épülnek és tűnnek el. Ez adja a tanulás lényegét.

25 éves kor után az agy folyamatosan hanyatlik. Nem csak a fő idegsejtek pusztulnak, hanem csökken a neurogenezis is, ami az új idegsejtek születése az agy speciális részeiben. Ez is szorosan kaocsolódik a memóriához és kognitív képességekhez. A meglévő fix neuronmenyiség DNS-e is folyamatosan mutációkat gyűjt be, és eleve nem osztódik.


Emellett talán a legnagyobb elhasználódás a neuroglia szövetet érinti. Ez felel az idegsejtek támogatásáért, egyensúly fenntartásáért az agyban. Gyorsan osztódó szövet, és mint minden ilyen a korral folyamatosan merül ki a regenerációs képessége.


Ezen dolgok összessége miatt kérlelhetetlenül, de kezd romlani az agyunk 25 éves kor felett. Természetesen simán bármikor megtanulhatsz bármit, hiszen az agy csodálatos gép!


Viszont az az ideális, ha 25 éves korodig elvégzed az egyetemet, erős alapokat szereztél és elmélyülsz a szakmádban, vagy egy PhD-n specializálod a tudásodat. Teljesen új dolgokat már nehezebb ilyen korban befogadni.


Építkezni, bővíteni viszont 60 éves koridig is.

2018. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Illetve annyiban módosítanám, hogy gyerekkorban a legnagyobb az agyi plaszticitás... az immunsejtek gyakran komplett pályákat zabálnak fel, hogy helyet adjanak másnak.


Arra gondolok, hogy a hasznos tanulási plaszticitás, képesség talán 18-25 éves korig a legmagasabb.

2018. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet ezzel, így megindokolni sem tudom. Nagy átlagban talán így van, személyes tapasztalatom az, hogy többet és hatékonyabban tanultam 30 felett, mint előtte bármikor. Szerintem az a kérdés, hogy érdekel-e és motivált vagy-e annak elsajátításában, amit tanulsz. Személyesen azt tapasztaltam, hogy ez az egyetlen, ami a hatékonyságon változtatott nálam. Ami nem érdekelt, azt ezer évig tartott megtanulni 18 évesen is és most is, harminc felett.
2018. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!