Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idegen nyelvű egyetemi képzés...

Idegen nyelvű egyetemi képzés plusz költségek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hogyha egy egyetemen egy olyan szakot veszek fel ami idegen nyelven van (lehetne magyarul is csak mondjuk angolt választottam) és felvesznek államira, annak van plusz költsége? Hallottam valami nyelvi pótlékról ami szemeszterenként állítólag 200.000 (iskolától függ). Leginkább corvinusra lennék kíváncsi. Köszi előre is!

2018. jún. 26. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nézz utána az egyetem oldalán vagy esetleg kérdezd meg. Nálunk 100.000/félév idegennyelvi hozzájárulást kell fizetni, ha nem magyar nyelven tanulsz és az mindegy, hogy önköltségesen vagy államin vagy.
2018. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Corvinuson fizetni kell, azt hiszem 200 ezret.
2018. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha sima magyar szakon vagy, akkor pár tárgyat felvehetsz angolul. Németül is lehet tárgyakat tanulni: dsg programnak hívják. Ezeke ingyenesek úgy tudom
2018. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Idegen nyelvi hozzájárulásnak hívják a Corvinuson, és ki kell fizetni az államisoknak is a 300+ ezer ft-os díjat.
2018. jún. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!