Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOTE-FOK biofizika teljesíthet...

SOTE-FOK biofizika teljesíthető, ha fizikabol kb 0 alaptudasa van az embernek?

Figyelt kérdés
Gimiben borzasztó fizika tanárom volt, kb semmit nem tanultunk meg rendesen, vagy éppen hibásan tanultuk meg. Akkor még nem tudtam hogy orvosira akarok majd menni, csak 11.-ben jött az ötlet. Emelt bioszbol és emelt kémiából érettségiztem így nagyon időm se volt a fizikát elkezdeni bepótolni. Arra gondoltam, hogy a nyáron megpróbálom némiképp behozni ezt a hatalmas lemaradást, de nem tudom van-e értelme, hiszen elég sokan mondták hogy inkább csak képletekbe kell behelyettesíteni a számolásoknál.

2018. jún. 27. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel rosszabb helyzetbe ha tanulsz és ismételsz :D. Egyébként leadják az anyagot, van könyv, diasor stb, lehet akkor is tanulni majd, de nyugodtan készülj előre.
2018. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz probléma. Ismételhetsz akár, de ha nem, akkor év közben is meg tudod tanulni. Elég szar voltam gimiben fizikából, de bifizből kaptam egy jó gyakorlatvezetőt, félévkor 4-est, szigorlaton 5-öst kaptam.
2018. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Első félévben van egy alapozó fizika nevű tárgy direkt emiatt, de ott tényleg csak így az alapokat átnézitek, igazából orvosi bifiznek sok köze nincs a középsulishoz, én azt látom hogy akik fizikával jönnek nincsenek igazán nagy előnyben, inkább a kémia az amiből jobb, ha van alaptudásod már a kezdetektől.

Aki fizikával jön szinte mind szenved a kémiával első félévben, fordítva viszont ezt még senkinél nem láttam.

2018. jún. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. jún. 29. 00:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindazonáltal, ha tanulsz egy kis fizikát legalább tisztában leszel az energia, munka, hullámhossz, stb. kifejezésekkel. Szerintem egy orvosnak igenis lehyen ennyi alapműveltsége, mert már hallottam orvosokat nem egyszer oltári nagy f**zságokat mondani a fizikáról!!!
2018. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én GYTK-ra járok, ott a bifiz tulajdonképpen ugyanaz, mint FOK-on. Én megbántam, hogy nem szántam rá az egyetem előtti nyaramból egy kis időt a középiskolai fizikára, mert sokkal könnyebb dolgom lett volna (amúgy kollokviumon és szigorlaton is ötöst kaptam, de ez szerencse kérdése is...), illetve van 1-2 szemét vizsgáztató, akik a középiskolai anyagot is kérdezik, mert "ez a tantárgy arra épül". Mondjuk nektek valóban lesz alapozó fizikátok, az azért rengeteget jelent.

Nem teszel vele semmi rosszat, ha rászánsz egy kis időt a középsulis fizikára a nyáron, de bele ne őrülj! :) Mint mondtam, ezzel megkönnyíted a dolgodat, de enélkül sem lehetetlen a tárgy teljesítése.

2018. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!