Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelező érettségi nagyon nehéz?

Levelező érettségi nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Már beiratkoztam, 2 év alatt lehet megszerezni az érettségit. Most elvesztettem a lelkesedést, mindenhol azt olvasom, hogy mennyire nehéz, főleg, hogy 0-ról kezdem az angolt. Rettegek a kudarctól, hogy feleslegesen kidobom a pénzt, és elvérzek. Tényleg annyira nehéz?
2018. jún. 27. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Felnőtt fejjel szerintem baromi könnyű.

Kis tiniként éltem ezt meg csak nehéznek.

De ez így van rendjén.

2018. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem vérzel el, több tízezren megcsinálták már. Hajtson a cél, hogy érettségivel jobbak az elhelyezkedési lehetőségeid. Tisztában vannak a tanárok a felkészülés körülményeivel, nem szívatnak túlzottan. És nem a kitűnő a cél, csak hogy átmenj. Angolból is átrugdosnak, azt különben se árt tanulni.
2018. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy nincs családom, tehát gyereket nem kell nevelnem közben.

Köszi a választ.

Még el se kezdtem, de már most tele vagyok gyomor ideggel. Senki nem bátorít, mindenki azt mondja a környezetemben, hogy nagyon nehéz lesz.

2018. jún. 27. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Irigyelnek! Akkor bátorítsd te saját magadat! Programnak,kapcsolatépítésnek, szellemi frissentartásnak is jó lesz. Aztán 2 év múlva majd büszke leszel magadra, és örülni fogsz, hogy belevágtál.
2018. jún. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Oké, egyes, csak kis tiniként semmi más dolgod nem volt. Míg felnőttként elvégzi a munkát, hazamegy, gyerekek, család, háztartás.

Kérdező, nyugi, ha van motivációd, menni fog :)

2018. jún. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én idén végeztem levelezőn, nem olyan nehéz, mint ahogy azt nekem is beharangozták. Családom nekem sincs, viszont dolgoztam mellette. Így a délutánok tanulással teltek, de csak a vizsgák előtt és azért ott se kellett megszakadni. Ha szorgalmas vagy, meg tudod csinálni, de ez a nappalira is igaz. Nálunk is egy tök jó közösség jött létre, segítettünk a másiknak, fölraktunk, átküldtünk anyagokat, stb., a tanárok is megértőek voltak, tudnák, hogy itt sokaknak családjuk, munkájuk van, így sokszor alkalmazkodtak hozzánk. Mások is megcsinálták, olyanok is akiknek családjuk van és/vagy három műszakban dolgoznak (pl. ápolónők), ha nekik sikerült, akkor tényleg nem lehetetlen. Ne hagyd, hogy mások elvegyék a lelkesedésedet, ők talán már megcsináltak egy levelezőt? Ha igen, láthatod, hogy nem lehetetlen, ha nem akkor meg honnan tudják miről beszélnek? Én csak biztatni tudlak, és sok sikert és kitartást kívánok! :) Az angol is menni fog, csak figyelj órán és nézz filmeket, sorozatokat feliratosan, ott is sok minden ragad rád és segíthet.

2018. jún. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a bátorítást :)

Mindenképp szeretném elvégezni, és még tanulni utána egy okj képzést.

2018. jún. 28. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!