Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme a levelezős jognak?

Van értelme a levelezős jognak?

Figyelt kérdés

Mármint egy levelező képzésen szerintem már eleve nem tud sok kapcsolatot, ismeretséget szerezni senki, ami azért elég nagy hátrány.

Illetve pl. publikálni, TDK-n indulni lehet így egyáltalán?

Már van egy diplomám és mindenképpen fogok jelentkezni, de nem tudom nappalira -e vagy levelezőre.

A levelezősök oktatása is van olyan minőségű, mint a nappalisoknak?

L/23


2018. jún. 29. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
Jognak alapból nincs túl sok értelme.
2018. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
A jogi diploma jogi diploma. Egyforma.
2018. jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó persze, lehet mondani, mindegyik jogi diploma. De ugyanaz a levelező képzés mint más szaknál, a nappali mindig jobb, jobban el tudsz mélyülni, több órád van, levelezőn meg kevesebb sokkal, az egész gondolkodásmódot másképp sajátítod el. Vizsgán azért szóbelin érezhető a különbség, ezt oktatók is mondják, voltam levelezősökkel vizsgázni, nyilván minden rajtad múlik, miből mit hozol ki, ez is igaz. De kevesebb a lehetőség benne sztem, versenyeken nappalisok szoktak indulni és ők is nyernek legyen szó OTDK-ról vagy más versenyről, demonstratorok is ők szoktak lenni vagy szakkolisok, kapcsolati tőkét is ők szereznek mivel sokkal több órájuk van ahol erre lehetőség van, a levelező képzést "gagyinak" mondták ismerőseim, akik ott kezdték de inkább nappalin folytatták, levelező annak ajánlott, akinek van egy diplomája és kell egy újabb diploma az érvényesüléshez a munkahelyen, pl. sokan jegyzők nem jogi diplomával na ők sokszor megcsinálják levelezőn mert jobban mutat stb.
2018. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!