Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes jelentkezn...

Szerintetek érdemes jelentkezni jogi egyetemre levelezős, önköltséges szakra? Van értelme belevágnom? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van elég pontszámom hozzá, mindig is érdekeltek a jogok, politika, történelem. Történelem és Magyar volt kedvenc tantárgyam és elég érett gondolkodásom van. Jelenleg már van szakmám és érettségim, de minden álmom, hogy jogász lehessek, úgy érzem illene hozzám ez a szakma. Azonban nincs, akkora tudásom ahhoz hogy, állami szakra felvegyenek. Elhelyezkedés szempontjából vannak kapcsolataim, mert tudom enélkül nehéz boldogulni ebbe szakmába. Nagyon szorgalmas vagyok nem gond napi 8-10 óra tanulás főleg levelezőn lenne erre időm eddig is szorgalmas voltam. Szóval van értelme belevágnom életem legnehezebb kihívásába? (Értelmes válaszokat várok és örülnék, ha jogi egyetemre járok vagy jogi egyetemet végzett személyek is válaszolnának! Válaszokat előre is köszönöm!

2014. aug. 20. 01:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy van értelme.Sok sikert hozzá..
2014. aug. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha utána van reményed arra, hogy tudj dolgozni (ügyvédként) és kitudod pengetni a 10 x 250.000 Ft- ot, akkor talán. ------- ÓRiási a konkurencia harc, alig van üres állás. Kezdő ügyvédként nehéz megbízást kapni vagy egy nemzetközi ügyvédi irodában szétdolgoztatnak semmi pénzért. --- Sokan illeték és földhivatalokban tudtak csak elhelyezkedni, az meg nem egy nagypálya. --- ÜGyészként vagy bíróként meg nagyon alacsony a fizetés és ma már politikai befolyásolás is érezhető. Szóval : Gondold àt erösen!
2014. aug. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Persze.
2014. aug. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A 2-es hol él? Végezd el, jó jogász mindig kell, rosszból meg sok van. Nincs olyan végzettség, hogy hat kézzel kapjanak utánad, és kezdőként félmilliót keress. És a legfontosabb, hogy azt csináld, amit szeretsz. Akik csak a pénz miatt választják ezt a pályát, többségében nem végzik el.
2014. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Süket duma, hogy "azt végezd el, amihez kedved van". Illetve azzal a kiegészítéssel igaz, hogy " és amivel pénzt is tudsz keresni" . Magyarorszàgon normàlis bérek ma csak pàr szakterületen/szakmàban vannak, pl. pénzügy, informatika, mérnök. A jogàszok közül csak pàr ügyvéd és közjegyzök keresnek jól. A fel nem sorolilt takon kívüliek meg csórizhatnak egész életükben.
2014. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat. Frank József tudom, hogy azokkal a szakokkal, amiket felsoroltál jól lehet keresni, viszont sajnos egyáltalán nem értek hozzájuk és nem is érdekel, nem vagyok reál beállítottságú, de tanácsodon is jól elgondolkodom, mert ezt jól át kell gondolni, hiszen jogi egyetem 5 év + 3 év szakmai gyakorlat és utána jön csak doktori szakvizsga. Többieknek meg üzenem, hogy örülök, hogy biztatók, hogy menjek.
2014. aug. 22. 03:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, munka mellett tanulok tovább, csak egészen más területen. Érdekel a dolog? Igen. Kevesebb ember leszek tőle? Nem. Akkor már mindenképp megéri az áldozatot. Ha meg mellette használni is tudom a diplomámat, az ráadás.
2014. aug. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, természetesen érdemes elvégezni a jogász szakot. Persze felmerül a kérdés hogy mi lenne más alternatíva az életedben. Igen ahogy fentebb írták Neked vannak most felkapottabb szakterületek, de a dolgok változnak, ami most tutinak tűnik az nem biztos hogy 10-15 év múlva is tuti lesz. Pl. 90-es években az állatorvosok közül lett egy csomó munkanélküli, most meg két kézzel kapkodnak utánuk...Szóval nem tudhatjuk előre mit hoz a jövő.

Egy apróságot megjegyeznék:"doktori szakvizsga" nincs jogászoknak csak szakvizsga, doktori címet már egyetem elvégzésével megkapják, nem kell hozzá plusz vizsga.


Frank Józsefnek: "Ügyészként vagy bíróként meg nagyon alacsony a fizetés és ma már politikai befolyásolás is érezhető."

1. Azért mert a mindenkori ellenzék mindig kiabál (ez a dolguk) még a bíró független. De hozzászólásod alapján azt látom az egész témáról semmit sem tudsz igazán.

2. Ügyész és bírói fizetés alacsony?!!! Na ne vicceljünk már!Egy kezdő ügyész bruttó 396.000 Ft alapilletménnyel kezdi a pályáját, és ez csak alapilletmény, ehhez még pótlékok társulnak...pár év gyakorlat után 600-650 ezer buruttó fizetésük van. (nyilván a nettó a mindenkor adózási szabályok figyelembevételével alakul)Bírói fizetés is dettó ugyanaz...Kedves Frank József ez magyar viszonyok között igen magas fizetések, ettől többet csak a multik vezető beosztású emberei keresnek Magyarországon, na meg a politikusok.

2014. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valaki mutasson nekem egy munkanélküli jogászt. Köszönöm. :)
2014. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Napokban én is olvastam, hogy 400-500 ezer forint között van az ügyészek fizetése. Mellesleg, ha odáig eljuttok, hogy elvégzem a jogi egyetemet ügyész szeretnék lenni, mert igazából én a jó oldalon, törvénybetartás oldalán szeretném képviseltetni magam, de ez még nagyon messze van. Szerintem magyar viszonylatban egyáltalán nem kevés pénz havi 400 ezer forint, bár tisztába vagyok azzal, hogy nyugaton még egy szakmunkás is keres ennyit, de ez egy más kérdés. Köszönöm kommentjeiteket és köszönöm a külön információt, hogy már azért doktori címet kapok, ha elvégzem jogi egyetemet. :)
2014. aug. 23. 02:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!