Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyek azok az...

Szerintetek melyek azok az egyetemi szakok, amik mellett szinte egyáltalán nem lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem bármelyik szak mellett megoldható, ha igazán akarja az ember. Nekem van orvosis ismerősöm is, aki mellette ahogy tud dolgozik, mérnök ismerősöm is van így..
2018. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Orvos, jogász, pszichológus, színművész, táncművész.


Ezek jutottak hirtelen eszembe.

2018. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Minden ember máshogy tudja beosztani az idejét, nem lehet ezt így megmondani.


Pl. ha vkinek van párkapcsolata, akkor máris nehezebb tanulni és dolgozni is.

2018. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki rá van szorulva, akkor dolgozik bármilyen nehéz is a szak. A mi munkahelyünkön van éjszakai műszak, de az nyugis, ügyelet szinten megy. Sokszor jönnek diákok, ha kell helyetesítő, mert tudnak tanulni, nem megerőltető és jó a fizetés.
2018. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden elhatározás kérdése, de valóban vannak szakok, amelyek mellett eléggé nehézkes, vagyis az egyetemi eredmény rovására mehet (csúszol, rossz jegyeid lesznek). Ha van még párkapcsolatod is mellette akkor még nehezebb összeegyeztetni, de ismerek olyat, akinek elég a 4-5-6 óra alvás, szóval megoldja a dolgokat :D. Orvosi, jog, mérnöki mellett eléggé rázós
2018. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

Igazából minden szak mellet lehet dolgozni. Attól függ, hogy milyen tanulási módszerrel mennyi időt tanulsz.


Ha úgy tanulsz mint a gimnáziumban, hogy közben megy a zene, néha felnézel a facebookra. Random felállsz az asztaltól egy pogácsáért stb... akkor az egyetemen szenvedni fogsz és valahogy soha sem lesz időd.


Ha normálisan fúkuszáltan tanulsz, mondjuk a pomodoro technikával és nem jársz el bulizni vagy kifejezetten sok eseményre, akkor rengeteg időd lesz.


Még ha olyan szakon is végzel, ami elég megterhelő. Pl.: Egy kommunikáció és média tudomány szakosnak mindig temérdek ideje lesz ha kicsit is tanul, de egy mérnökinformatikusnak már pontosan ütemeznie kell az idejét.

2018. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Minden szak mellett lehet, a dolog kulcsa a munka milyensége.

Én orvosi mellett hetente 3*45 percet korrepetáltam, plusz egy teljes hétvégi napon 8-20 között bébiszitterkedtem, így havi 60 ezrem megvolt simán és mellette nyugodtan tudtam tanulni is.

2018. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Jog, orvosi, fogorvosi, Corvinus és BME 1-2 szakja.


Ezek mellett sem lehetetlen, csak extrém nehéz és fárasztó. A többi mellett simán.

2018. júl. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

például az építészmérnöki mellett legalábbis a bme-n elég nehéz

persze ha valaki rá van szorulva megoldható

sokszor 8-20ig vannak órák alig szünettel és rengeteget kell rajzolni

de ha csak egyetemre jársz és sehova máshova akkor beleférhet

meg ha már idősebb vagy de az első 2-3 év elég kemény a mester azért nyugisabb

2018. júl. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
SZTE-n proginfó mellett dolgozni nem igazán lehet. Mármint munka munkát. Én korrepetáltam mellette, meg a nem ide valóknak írtam meg dolgokat, hogy átmenjenek.
2018. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!