Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A némettanárok dühösek,...

A némettanárok dühösek, amiért az angol a világnyelv?

Figyelt kérdés

2018. júl. 7. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Aligha, egy tanárnak ennél a legtöbbször több esze van.
2018. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Volt egy híres Bajor némettanár, dühítette, csinált egy az ő nyelvükön nevezetett ,,Blitzkrieg"-et és lássuk meg mi lett az eredménye... orosz lett a világnyelv 45 évig.


amúgy úgy leszarják szerintem ahogy van itt Magyarországon mindegy

2018. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Én például olasztanár vagyok, és nem zavar. Mivel angoltanárból túlkínálat van, míg jó olasztanárt nem könnyű találni. Az ország egész területéről vannak tanítványaim, sőt, még külföldről is.
2018. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

oké, de az olasz az más, az itthon sem olyan jelentős.


A német meg azért itthon még ér is valamit, ezért lehet nehéz szembesülni vele, hogy világszinten még a top 10-ben sincs, hiszen a francia, kínai, orosz, arab, hindi, spanyol, stb mind fontosabbak nála.

2018. júl. 7. 18:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogyne. Minden reggel felesküsznek a Mein Kampf-ra, hogy világnyelvet csinálnak a németből.

Ugyan, kérlek. A tanárokat ez baromira nem érdekli. Ráadásul lehet, hogy globálisan nézve nem olyan fontos, mint például az általad említett nyelvek, de mind a magyar-, mind az európai munkaerőpiacon sokkal több németül is beszélő alkalmazottat foglalkoztatnak. Ennélfogva ez a nyelv itthon sokkal fontosabb, mint pl. egy spanyol.

2018. júl. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

értem, szóval beletörődtetek


végül is elhiszem, hiszen a német népesség fogy még a sok bevándorló ellenére is


míg a spanyol, francia, kínai és hindi nyelv exponenciálisan növekszik

2018. júl. 7. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk úgy, hogy az angol "alap", ez azonban semmit se von le a némettanulás szükségességéből és értékéből. Akármit is mondanak, a német vállalatoknál melegen ajánlott a némettudás; ha pedig kimész dolgozni (és ezek a legkézenfekvőbb célpontok: Németország, Ausztria és Svájc) akkor meg alap a német. Szóval a német tanárok köszönik jól elvannak.
2018. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#3 Én például olasztanár vagyok, és nem zavar. Mivel angoltanárból túlkínálat van, míg jó olasztanárt nem könnyű találni. Az ország egész területéről vannak tanítványaim, sőt, még külföldről is.


Azért van annyi angoltanár, mert van rá piaci igény. Nem úgy mint az olaszra. Az a kutyát nem érdekli.

2018. júl. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7-essel egyezik a véleményem. Magam is némettanár vagyok. Nem dühít, hogy az angolnak bizonyos preferenciája van a némettel szemben. De azért... azoknak az általános iskola iskolaigazgatóknak, akik szépen vezetik ki a németet, el kellene gondolkozni azon, hogy a legközelebbi "nyugati" ország, ahová kimehetünk dolgozni Ausztria, ahol német az offizielle Sprache. Tehát... még azt a nyúlfarknyi esélyt is elveszik pl. a szakmunkásoktól, hogy oda kijuthassanak. Merthogy a német nyelvismeret alap.
2018. júl. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!