Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tanítanak még sok...

Miért tanítanak még sok helyen németül, ha az angol a világnyelv?

Figyelt kérdés
nem azt mondom, hogy nincs értelme más nyelvet tanulni, de szerintem sokkal könnyebb az angol és sokkal logikusabb lenne ha azt tanítanák
2013. nov. 27. 18:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
Mert Magyarország a német gazdaság árnyékában nyomul, és a németek ugyan tudnak angolul, de azért a saját anyanyelvüket várják el.
2013. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert az Európai Unióban vagyunk, aminek alfa és omegája Németország, nem mellesleg Ausztria a közvetlen szomszédunk, melynek gazdasága szintén jobb, a fizetések meg magasabbak. Az meg, hogy miért nem váltják át az államnyelvet angollá azt ugye te is megérted...
2013. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Én németet tanulok. :( de úgy érzem h az angolt könnyebben és jobb kedvel tanulnám. Azért is mert ha nem értek vmit akkor ott a tesóm és segítene! :-) és szerintem is azt kellene h tanítsanak mert szinte minden országban tudnak angolul. :)
2013. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
basszus, a suliban el lehet dönteni, hogy ,mi legyen az első és mi a második idegennyelved. Ha németet tanulsz az azért van, mert AZT VÁLASZTOTTAD mikor választani kellett. Én Németországban élek és a mindennapokban tapasztalom, hogy a németek nagyobb része akivel ügyintézés során beszéltem, nem beszélt jól angolul! 5-ből 2 az arány aki érti is és folyékonyan vissza is tud reagálni.
2013. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
suliban nem lehetett eldönteni, csak középiskolában, középiskolában az angolt választottam, mert általánosban azt tanították, amikor meg mentem OKJ suliba ott csak angolt tanítottak, így 2 csoport volt, haladó és kezdő angolosok, a kezdő angolosok általában németesek voltak
2013. nov. 27. 19:24
 6/16 anonim ***** válasza:
"suliban nem lehetett eldönteni, csak középiskolában" :D úgy értettem, igen. A középiskola neked nem suli?? :D:D
2013. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
jól van hülyén fogalmaztam, de érted, nem? :D
2013. nov. 27. 19:37
 8/16 anonim válasza:
100%
Mert Magyarországon gazdasági, politikai, kulturális és történelmi szempontok miatt is fontos a német.
2013. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor ilyen alapon nem kéne franciát meg

a többi nyelvet sem tanítani-

Kicsit sívár dolog lenne

2013. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 webnyelv ***** válasza:

Európában a német is eléggé felkapott.

Azzal nem értek egyet, hogy sokkal könnyebb az angol, hiszen 12+4 igeidő van benne. A németben még folyamatos szemlélet sincs külön, nemhogy folyamatos-befejezett, és igeidőegyeztetés is csak nyomokban van.

2013. nov. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!