Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ápolónői képzés hogy működik,...

Ápolónői képzés hogy működik, épül fel?

Figyelt kérdés
Kell gondolom egy alap, és utána lehet szakosodni. Olvastam olyat, h előbb vmi segédápolói és utána lehet

2018. júl. 9. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Például,érettségi után:

[link]

2018. júl. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Érettségi után beiratkozol okj-s képzésre.Ez két plusz egy éves.Első évben szakmai latint,anatómiàt,belgyógyàszatot,sebészetet,elsősegélynyújtàst,betegjogot,szociológiàt tanulsz kb.Màsodik évben inkàbb a vizsgára készítenek fel.A gyakorlaton első évben csak alapàpolàst csinàlhatsz,ha nincs protekciód vagy nem vagy nagyon ràmenős.Szóval àgyazàs,pelenkàzàs,etetés,fürdetés ilyenek.

Második évben màr azért mivel vizsgára készülsz kell vért venni,infúziót beköttni stb.

Két év után gyakorló ápoló leszel a harmadik év után okj-s àpoló.De mindenképpen azt gondolom,legalàbb is azt láttam,hogy a kezdők alapàpolnak és aki akar előre törni azt ezért engedik még tanítjàk a màr rég kórházban dolgozók.

Lehetsz diplomás ápoló is.Azt nem tudom még,hogy hogyan épül fel.

2018. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Mert ha jól informálódtam, ez a 2+1 év se olyan régóta van.
2018. aug. 8. 08:22
 4/4 anonim válasza:
Azt nem tudom.Én öt éve is neki futottam.Akkor is màr ez a rendszer volt.
2018. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!