Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért okoz olyan nagy felhábor...

Miért okoz olyan nagy felháborodást, ha valaki elmondja, hogy ő az érettségijén csalt egy kicsit?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, hogy mennyire felháborodnak sokat azon, hogy valaki érettségi írása közben csal, vagy szóbelin, közben meg sokmindenkitől hallottam, hogy amikor még régen ők érettségiztek, akkor ők is úgy másoltak le egy egy feladatot, volt, hogy egy egész osztály is.


Itt meg már valaki rögtön azt írta, hogy elveszik az érettségi bizonyítvány, meg hogy szégyelnje magát a csaló.


2018. júl. 12. 12:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
**javítás: szégyenl -> szégyell
2018. júl. 12. 12:05
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam még ilyen hőbörgést. Én pont azt tapasztaltam, hogy eléggé általános és elfogadott, még nevesebb gimnáziumokban is, egy kis csalás, segítség az érettségin.
2018. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
A csalás az csalás. A "kicsi" jelző ezen nem változtat. Becstelen dolog. Kicsit lopni és kicsit hazudni is ugyanez. Vagy neked nem gond, ha kicsit vágnak szájba, főleg ha egy egész osztály teszi?
2018. júl. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
4 evig tanultam mint állat ,szenvedtem a töri erettsegin,de nem csak a feladatokkal hanem azzal is hogy végig kellett néznem hogy egy fiú kinezi az egesz esszet az apple watchról.Nem arultam be ,de utolag kiderult es elegge meg let szivatva a szobelin.Egy nevesebb gimnaziumrol van szo
2018. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Szánalmasnak találom, aki csalás nélkül nem tud bejutni 1-1 egyetemi szakra azt úgy is kifogják vágni.
2018. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es: nekünk az okosórát is ki kellett tenni az asztalra, hogy maradhatott rajta?


Visszatérve, nekem meg se fordult a fejemben, hogy csaljak az érettségin (a 4 év alatt dogák közben sem csaltam), mert mindig tanultam és az érettségin pont az a lényeg, hogy az eddig megszerzett tudásod használod. Én is hallottam már olyan sztorikat, hogy bent volt a füles és az emelt matek példákat egy nagyon jó matekos diktálta le. De az az illető lebukott. Olyat is hallottam, hogy egy csaj kikéredzkedett mosdóba töri közben, bement a fülkébe, felnyitotta a kuka tetejét, kivette belőle a szemetes zacskót és alatta ott volt teleírva egy lap évszámokkal. Amúgy ezt nem értettem, törin ott van a legális puska, az atlasz, amit használható volna (bár ha jól tudom, jövőre már nem lehet kronológiás atlaszt használni).


Persze, lehet, hogy kevesen megússzák, de szerintem ciki pont az érettségin (vagy bármilyen más fontos vizsgán) puskázni.

2018. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szigorítanám a csalásra vonatkozó szabályokat, hogy esély se legyen senkinek csalni érettségin, és ha mégis megteszi, több évre tiltsák el az érettségitől és pénzbírságot is kapjon. Megértem hogy valaki középsuliba puskázik, de ez már nem az a kategória. Ha valaki saját magával szemben annyira nem képes, hogy a 12 éves teljesítményével szembesüljön, akkor az igenis szégyellni való.
2018. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Mivel ma már az érettségi egyben az egyetemi felvételi vizsga is, ezért aki csal, az elveszi az egyetemi helyét egy arra érdemesebb, becsületes felvételizőnek. Ezért aki érettségin csal, én is automatikusan megbuktatnám, és csak egy évvel később próbálhatná meg újra, azt is speciális körülmények között (külön vizsgabizottság előtt).
2018. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Furcsa, hogy élő szóban ezek a puskázásos dolgok egyáltalán nem nagyon elítélendőek, csak egy kicsit, aztán az interneten van csak ilyen nagy ellenérzés vele kapcsolatban, írásban.


Főleg úgy, hogy néha maguk a tanárok hagynak jól látható helyeken, pl táblára, felírva puskákat, hogy a diákok biztosan ne bukjanak meg. Nem csak érettségin, hanem egyetemi vizsgákon, pótvizsgákon is.

2018. júl. 12. 13:21
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Vagy csak alja emberek vesznek körül és nem veszed észre, hogy ez nem normális és főleg nem általános??
2018. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!