Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pannon egyetem kollégiumjairól...

Pannon egyetem kollégiumjairól vélemények?

Figyelt kérdés

Tudom volt már pár ilyen kérdés, szedtem is össze infókat belőle, de hát fő a naprakész információ és hátha tud valaki újat mondani.

A két legjelentősebbről beszélnék, és a Nereus-ról érdekelnének még infók.

Hotel Magisterről annyit tudok, hogy 720 fős férőhely, nagy parkoló 2-2x2 ágyas szobák, KÜLÖN FÜRDŐ, vékony falak.., kevesebb egyetemi élet, melette valami szórakozóhely ami zavaró tud lenni.

Központi koli szintén nagy férőhelyes, de 3 ágyas szobák, fürdő szintenként..., de jobb az egyetemi élet, város szívében van.

Nereusról annyit tudok, hogy balcsi parton van.

Minden vélemény jöhet, lehetőleg akik laktak valamelyikben.



2018. júl. 16. 02:00
 1/2 A kérdező kommentje:
hoppá helyesírásért néhány helyen bocsi, késő van :D
2018. júl. 16. 02:10
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Központi elég jó, közel van mindenhez, nyugodtabb a belső élet, sok hely van. Ez van a legközelebb a közlekedési eszközökhöz és a boltokhoz is. Csoportos tanulásra szuper a földszinti tanuló. Sok külön foglalkozásnak van benne hely és még dizsi is van az alagsorban (bár nem tudom még működik-e, de az fontos eleme volt a kolinak). Best of.

Magister - nagyon hangos, vékonyak a falak, ha 4-el odébb dugnak, azt is hallod - vagy ha éppen valaki 50 méterre sétál a folyosón, mert az idióták nem raktak szőnyeget / linóleumot, hanem kopogós csempét, aminek a fugája is gáz, ha azon húzzák a gurulós bőröndöt, az egész szint azt hallgatja. Ugyanakkor van benne gym és felső kampusz közel van. A konyhája jobban felszerelt, mint a központinak, de több embert is kell ellátnia, ezért zsufis. A tanuló helységek gyakorlatilag TV helységek is egyben, ezért csoportos tanulásra alkalmatlanok.

Néreus - A Balatonalmádiban, a Balcsi partján van. Ami inkább nyáron kihasználható. Van csónakháza, lehet vitorlázni, kajakozni, reggattázni. Nagyon jól lehet ott csajozni. Tanulni is határozottan jól lehet. Csendesebb minden veszprémi kolinál. Esténként nincs sok élet a koliban, inkább családias. Hátránya, hogy az éjszakai életből kicsit kimaradsz, ha nincs bent helyed, ahol tudsz aludni (amit kolikban, albikban azért meg lehet oldani.) Ennek a pozitív oldala, hogy hagynak aludni éjszaka is és nincs ordibálás a folyosón, mint a másik kettőben. Továbbá, ha valami otthon marad, jó 1.5 óra, mire megfordulsz, míg veszpérmi kolikban ez max 20 perc. Kajálni nem tudsz lukasórában haza menni - kénytelen vagy a többiekkel lógni a benti kolikban, vagy az egyetemen. Duplán jó, ha van haverod, aki központis / magiszteres. A busz állomáson van egy jó billiárdozó hely. Bolt is ott van, nincs közelebb. A berendezés kiváló. A közlekedés szuperül megoldott. Reggel van kifejezetten csak egyetemistáknak való busz, ami 3 percre áll meg a kolitól és mindig van rajta ülőhely. Visszafele kicsit neccesebb, mert van, hogy csak Almádi végállomáson áll meg a busz, ha későn mész, ami 1600 méter (kb 15-20 perc gyalog). Kerékpárral való bejárás nagyon jó az egyetemre. Felfele is, lefele is könnyen járható 12km, lefele 15, felfele 25 perc kényelmes tempóban (legalábbis nekem). Országúti bringásoknak szerintem álom hely. A montisok inkább a központiba / PPP-ben kapnak közelebbi lehetőségeket a hegyekhez. Vonattal nagyon jól megközelíttető.


Higiénia, felszereltség, internet mindenhol kiváló.

2018. júl. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!