Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kifejezetten ez érdekel,...

Ha kifejezetten ez érdekel, milyen szakmákat javasoltok?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mivel szeretnék majd foglalkozni iskola után, milyen szakmát tegyek le. Amit nagyon szeretek az az angol. Az osztályból a legjobbak közt vagyok-legalábbis angolból...-,de pl ha hallok filmet angolul,akkor nehezen értem,és csak keveset abból,amit mondanak. Tudom h szinte mindenhez szükséges már a nyelv.
2007. dec. 1. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, gondolom, hogy nagyon fiatal lehetsz még és teljesen megértelek, hogy nehéz a választás.

Egy személyiségfejlesztő tesztben olvastam, hogy írj le egy lapra minimum 20 (de ne kevesebb) dolgot, amit szívesen csinálsz (hobbik, elfoglaltságok). Utána, ha ez megvan, hagyd meg azt a 3-4-et, ami fontosabb a többinél, amiről nem tudnál semmiképpen sem lemondani. Ez már egy jó szűrő és út önmagad megismeréséhez. Illetve láthatod, hogy miben vagy jó.

Érdemes azt is leírnod, hogy rád nézve mik a

-erősségek, -gyengeségek, -lehetőségek, -veszélyek. (Swot analízis). Sok minden kiderül ebből is.

Pl: szereted az angol nyelvet, de a filmekbeli élő szöveget nehezen érted. Lehetsz nyelvtanár, ha az angol megy, a szövegértés menni fog, csak gyakorlat kérdése, vagy lehetsz fordító, ha stresszes a gyors szöveg értése vagy a tanításhoz nincs vénád, itt ugyanis magad vagy és a szöveg, a szótárak pedig mint legális puska, rendelkezésre állnak. De ezek csak példák, neked kell érezni, a fenti módszerekkel, hogy miben vagy jó és mit szeretsz. Remélem kicsit közelebb juttattalak a megoldáshoz.

2007. dec. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
idegen nyelv ismerettel lehetsz tolmacs fordito idegen vezeto ha egyeb kriteriumoknak is megfelelsz legiutaskisero 2-3 nyelvet ismerni kell,es magassagi feltetelek is vannak.en is igy voltam,idegenvezeto vizsgat nemetbol tettem,de mivel olaszo-ban elek itt angol olasz magyar es ritkan hasznalom a nemetet, a repteren dolgozom.de voltam recis szallodaban is.
2007. dec. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!