Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól veheten igénybe a...

Mikortól veheten igénybe a diákkedvezmény és hogyan?

Figyelt kérdés

Gimnázium után kihagytam egy évet. Úgy emlékszem, hogy a ballagáskor kaptunk egy papírt, ami feljogosított minket a diákkedvezményekre egészen őszig.


Persze mivel tavaly ballagtam ez rég lejárt és ötletem sincs hol van. Nem mintha számítana.


Most Júl. 25én 100% hogy felvesznek, mert kb 50 pontal több van a kelleténél... szóval felvétel után mikor tudok ilyen ideiglenes diákigazolványt helyetesítő lapot igényelni?

Mert ha jól tudom a diákigazolványt csak oktober körül kapjuk meg. Legalábbis a gimnáziumban így volt.



2018. júl. 17. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Jogviszonyod hivatalosan a beiratkozástól lesz, szóval hiába vettek fel, várnod kell. Viszont ideiglenes diákigazolványt kizárólag a szorgalmi időszak első napjától adnak, korábban nem. Ehhez az kell, hogy addigra folyamatban legyen a rendes diák igénylésed, amit a gimivel ellentétben teljesen önállóan kell intézned. Így ha felvettek már biztosan, augusztusban érdemes elintézni az okmányirodát/kormányablakot, ahol NEK azonosítót kapsz, amivel tudsz majd igényelni diákigazolványt. Valóban várni kell a legyártásra, hivatalosan két hónap, de tavaly voltak fennakadások, mert az OH átállt egy új rendszerre. Úgyhogy valószínűleg október-november környékén kapod kézbe a rendes kártyát, addig viszont tudod használni az ideiglenes igazolást. A gimiben kapott október 31-ig volt érvényes, hiszen a matrica is addig érvényes, de a diákigazolvány elkészüléséig kapott igazolás csak 60 napig érvényes, erre figyelj majd oda! Ha lejár, és még nincs kész a diákod, akkor adnak másikat, szóval nem lesz probléma, folyamatosan igénybe tudsz majd venni minden diákkedvezményt. Itt az eleje a szar csak, hogy amíg nem kezdődik el a félév, addig nem kaphatsz ideigleneset sem :(

2018. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
egyetemen kell majd csinaltatni diakigazolvanyt az kb oktober vegen van kesz.
2018. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!