Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A külföldi, nyugaton elő...

A külföldi, nyugaton elő emberek osszessegeben mennyivel tajekozottabbak, okosabbak, ertelmesebbek, tanulni vágyóbbak, mint az itteniek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, Hogy felénk nagyon sok embert egyszerűen nem érdekel a tanulás, önmaga fejlesztése. Külföldön is annyira lesz*rjak a tanulást, mint itt ?
2018. júl. 17. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a külföld alatt a nagyobb nyugati államoakt érted, akkor itt más a helyzet.

Itt sokkal inkább tanulnak az emberek önként, hobbiból, pl nyelvtanfolyamokra rengeteg idösebb ember is jár, akinek nem "kell" a nyelv, csak egyszerüen érdekli öket.

De a többi tanfolyam esetében is a legtöbben csak azért vezsnek részt rajtuk, mert érdeli öket valami, és kocsmabajárás, meg lerészegedés helyett ezzel töltik a szabadidejük egy részét.

2018. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A magyar iskolának is vannak jó oldalai. Matek oktatás jó, én azt vettem észre, hogy a magyaroknak jobb a logikájuk, mint a finneknek (itt élek). Viszont hiányzik a jó nyelvoktatás otthon, illetve az életre nevelés.

Finnországban a munkahelyek támogatják a tanulást. Pl. kifizeti a cég a kurzust, vagy ha valaki elmegy elvégezni pl. egy master szakot, akkor kap rá fizetett szabit (általában ez két év). Rengeteg kurzus van, szinte ingyenesek, és aznap, hogy meghirdetik már tele van. Sokat utaznak, ismerkednek új dolgokkal. Végül pedig a média.. Magyarországon ha a hiradóban leadják, hogy Ufók érkeztek vonattal a Keletibe, ettek két hamburgert majd hazamentek az eldugott űrhajóval, akkor azt 95% beveszi.

2018. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!