Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri gépészmérnö...

Szerintetek megéri gépészmérnöknek taluni? Vagy inkább érdemesebb cnc programozóit elvégezni? Kevesebb idő, hamarabb tudnék elkezdeni dolgozni és talán külföldi munnkát is könnyebben találni vele. De visszont gépészmérnökként nagyobb fizetés.

Figyelt kérdés
2018. jún. 5. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Megéri gépészmérnöknek tanulni. Hosszabb távon. Ha nincs felsőfokú végzettséged, sok mindenből kizárod magad később. El tudsz képzelni egy gyárigazgatót felsőfokú végzettség nélkül?
2018. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyre inkább mérnökhiány van, így mindenképp. 3 v 5 évben gondolkodsz? Ha 5 év, akkor akár tudsz váltani is BSc után, így lesz kétféle diplomád.


Az első félév után térítésmentesen abbahagyhatod, ha nem megy/nem tetszik. Szvsz ez az irány még mindig könnyebb, mint mondjuk huszonévesen mégis belevágni, amikor már nem a szüleid tartanak el.


Az első két évben nem igazán van idő dolgozni, utána egyetem függő, illetve hogy hogy milyen melót kapsz diploma nélküli gépészként. Cserébe a kollégium olcsó lakhatási lehetőség, ez kb havi 30-40eFt spórolást jelent.


Ez igazából olyan dolog, hogy az egyetem a fiatalkorodból vesz el, ha rendesen tolod az életet, a "fizikai" meló pedig az idős korodból.

2018. jún. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj ha elkezdem és abbahagyom akkor elvesztem a lehetőséget,hogy gyakornokként el tudjak helyezkedni havi nettó 180.000 ftért ami nem olyan rossz és mellette csinálnám a cnn programozóit. Ha abbahagyom nem biztos,hogy találok olyan munka helyet ami mellett tudnám csinálni a tanfolyamot. Egyetem meg nem biztos,hogy menne.:D Vannak volt osztálytársaim akik csak szenvednek pedig nagyon jó képességüek és vannak akik nem annyira mégis viszonylag megy nekik. Én meg nem akarokfolyamatosan éjszakázni,éjjel nappal tanulni. Szerintem az utolsó pillanatig ezen fogok agyalni.
2018. jún. 5. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak könnyebb sulik is, például a kecskeméti egyetem. Olvastam, hogy nyomják bele a pénzt, tehát nem lehet rossz. Illetve van duális képzésük is.
2018. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nettó 180 az kb zsebpénz kategória (jó, ok tudom, a minimálbér sokkal kevesebb, de frissen végzett mérnökként is jóval többet kapsz majd ennél, ami utána szépen emelkedhet tovább).

Ha amatek/fizika alapvetően ment, akkor mindenképpen megéri a gépészmérnöki. De úgy kezdd el, hogy előtte már legyen meg a nyelvvizsgád, mert közben nem lesz időd rá.

A gépészmérnöki diploma (ha azt szeretnéd, hogy belátható időn belül meglegyen és ne csak egy üres papír legyen, hanem legyen mögötte értékelhető tudás is) sok éjszakázással és tanulással fog járni. De később ez megtérül. Választhatod most a könnyebb utat, amivel majd ellébecolsz vagy tehetsz egy kicsit többet is a jövődért, hogy utána jobban élj. Tekinthetsz erre befektetésként is. Ha külföldre mész, ott is sokkal többet fog érni a mérnöki diploma.

2018. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!