Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE jog vagy pszichologia?

ELTE jog vagy pszichologia?

Figyelt kérdés

Szeretek tanulni, szorgalmas vagyok, jok a jegyeim, ket emeltem lesz es van ket nyelvvizsgam is meg az erettsegik is jol fognak sikerulni, de sajnos allamilag finanszirozott jogra nem lesz meg igy sem elegendo pontom.. Ezt igazsagtalannak erzem :( Beszeltem egy jogaszhallgatoval es o meglepodott azon, hogy annak ellenere, hogy meg nem erettsegiztem le, mar ket nyelvvizsgam is van es azt is hozza tette, hogy nagyon sajnalja,meert tenyleg megerdemelnem, hogy felvegyenek..A diakhitelen gondolkodom, bar igyis szegeny csaladbol szarmazom es valami azt sugja,hogy nem kellene a diakhitellel elnem..Csak elszomoritott, amikor ez a jogaszhallgato mondta, hogy sok mindenki kiesik, viszont a nagyreszuk nagyon keves ponttal kerult be termeszetesen a fizetosre..Egyebkent a masik opcio a pszichologia lenne, mert arra lenne eleg pontom, bar az meg azert tart vissza, mert sokan sot szinte mindenki azt mondja, hogy abbol nem tudnek megelni, vagyis nyilvan ha meg is tudnek nem lenne olyan fenyes a helyzet. Nyilvan nem a penz hajt, ne ertsetek felre, csak ha mar tanulok kb7-8evig kemenyen ugy hogy talan melette meg valamit dolgozni is fogok, illetve hogy szegyen nem szegyen szegenyek vagyunk na igy orulnek neki ha mindezek utan jo fizetesem lenne,amibol segithetnem anyaekat is, meg utazhatnek es kicsit tobb mindent megengedhetnek magamnak mint most.

Kerlek ne irjatok banto dolgokat :( De szerintetek melyik valasztas a jobb? (Es mindket szak erdekel)


2018. júl. 20. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésed alapján az jön le, hogy téged mindkét szak esetében a pénz motivál. El kéne dönteni melyik az, ami igazán érdekel és szívesen csinálnád a jövőben, mert mindkét pályára igaz, hogy nagy elhivatottság szükséges az elvégzéséhez. Ha csak a pénz miatt érdekelnek akkor már rég felejtős a dolog.


Ha engem jog nagyon érdekelne és mindenképp ilyen pályán tudnám elképzelni magam, akkor dolgoznék egy évet, aztán újraérettségiznék, hogy meglegyen a pontom. 1 év csúszás nem a világ vége, önköltséges forma meg elég drága lenne (illetve nem tudom mennyire opció az állami képzésre való átsorolás, ha jó eredményeid vannak, gondolom ez intézményenként eltérő, de 2 félévet akkor is fizetned kéne legalább).


Ha viszont pszichológia érdekel jobban akkor nyugodtan válaszd azt. Nem igaz, hogy abból ne lehetne megélni, egy viszonylag jó életszínvonalat lehet belőle fenntartani, hosszú távon még meg is lehet belőle gazdagodni, mondjuk ehhez nagy előny, ha van egy kezdőtőke az ember háta mögött. Mindkét szakmára igaz egyébként, hogy rövid távon eléggé szo ás, nehéz is, és nem is fizet túl jól. Hosszú távon viszont lehet velük kaszálni.


Röviden: azt válaszd, amelyik jobban érdekel, mert egyedül annak van értelme.

2018. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Azt tanuld amelyik jobban érdekel, amit x év múlva is örömmel csinálnád!

Amúgy ne így állj hozzá, hogy nem lesz meg a pontod államira hiszen még le sem érettségiztél! 2 emeltért meg alapból jár a 100 többletpont (45% után)

2018. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
A pontokon ráérsz majd akkor aggódni, ha odáig jutsz, addig nyugodtan tervezgess. Ha pedig minden kötél szakad, a diákhitel sem ördögtől való, nagyon sokan élnek vele.
2018. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Honnan gondolod, hogy nem lesz meg a pontod, ha még le se érettségiztél?:D

Amúgy a kettő szak eléggé különbözik egymástól, nagy elhivatottság kell hozzájuk, így azt válaszd amiben el tudod magad képzelni, érdekel annyira hogy hosszú éveken át tanuld, és ne a pénz érdekeljen.....

Érettségiig tanulhatnál egy csomót, ha szeretsz tanulni, simán összehozhatsz elég pontot jogra is.

Viszont a két nyelvvizsgáért már alapból 40pontot kapsz, felesleges lenne két emeltet csinálnod. Szerintem inkább egyből emeltezz, de azt minél jobbra csináld meg. Aztán akár duplázhatsz is.

2018. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
En is igy gonoltam, hogy inkabb akkor a ket nyelvvizsga melle két emelt es azt minel jobbra, de az mit jelent hogy duplazhatok?
2018. júl. 21. 09:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Duplázás az, hogy azokból a tantárgyakból amelyeket elfogadnak a szakon akkor annak a %os eredményét duplázzák.

Pl csinálsz egy emelt törit ami 70%os lett és egy emelt angolt ami 80%

Így 2x70 + 2x80 az 300 pont. És a 2 emeltért kapsz 100 többletpontot (tantárgyanként 50 pont) . Így 400 pont lett.


Különben a felvi rendszere azt veszi figyelembe ami neked kedvezőbb. Ha a tanulmányi pontokból több jön össze akkor úgy számolja :)

2018. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! :) Tegyuk fel, hogy az angolt es a torit nezik, es nekem van egy kozep 90%os angolom, illetve egy emelt 80%os torim, akkor az mennyit er vagy akkor az ennek fuggvenyeben hogyan szamolodik? Es ezt a duplazast ok csinaljak meg vagy ezt nekem kell jeleznem, hogy szeretnek ilyet? Illetve ez minden esetben megeri?
2018. júl. 21. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor 90 x 2 + 80 x 2 = 340 pont

Az emeltért jár 50 többletpont így 390 pont :)


Összesen 100 többletpontot számolnak be. Neten megtalálod, hogy mire mennyit kapsz (pl OKJ, nyelvvizsga, emelt, esélyegyenlőség)


Neked nem kell jelezned. Csak feltöltöd a bizonyîtványt majd, az érettségi eredményeket lekérik. Ezt a rendszer számolja. Ha a tanulmányi pontokból több pont jön össze (akár 2 ponttal is) akkor autonatikusan azt veszik figyelembe és nem a duplázást.

Ugyhogy nyugi emiatt nem lesz gond,hogy rosszul jársz. :)

2018. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Közép 90% angol és emelt 80% töri egy felsőfokú nyelvvizsgával már 430 pont, ha az angol 95%-ra sikerülne, akkor 440.:)

De ha biztosra akarsz menni, akkor az év végi eredményekre és a többi érettségire is nagyon odafigyelsz, a duplázással mindent felraksz egy lapra, ha más lehetőségre nem gondolsz közben.

Amelyikkel több pontod van, automatikusan azt számolja a rendszer.

2018. júl. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!