Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elítélnek az egyetemnem ha...

Elítélnek az egyetemnem ha látszólagosan gazdag családból származom?

Figyelt kérdés

Normális esetben nem tenném fel a kérdést, de ismerve a magyar átlagot, még jogosnak tűnhet legalább a felvetése.


Sok incidens történt már velem, amikor negatívan ítéltek meg, mert egy nagyobb értékű autóból szálltam ki vagy máshogy lehetett látni rajtam, hogy több pénz található a családban...


Az egyetemre többnyire értelmes emberek járnak, de ugyan úgy nem a legjobb anyagi háttér jellemző és itthon nagyon ítélkezők és irigyek az emberek.


Nyílván nem tevezek nagyzol vagy vagy akármi, de ha előveszek egy új Macbook Prot vagy beszállok a parkolóban egy nagy értékű autóba, akkor azért látáható lesz és félek, hogy eddig pár tapasztalatom szerint az emberek vagy kiakarnának használni vagy kiközösíteni olyan felkiálltásokkal, hogy kö..sög gazdag.



2018. júl. 20. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Inkább fordítva ...

Azaz akkor inkább, ha nem, bár, hogy milyen a "gazdasági összetétel az karfüggő" gazdasági-jogi részen több "utódjelölt" is van.

Bár az egyetemek nagy részénél "akit el akarsz kerülni azt el is tudod" akkora csoportlétszámoknál működnek, a többinél meg alapjában véve jobb a hangulat annál, hogy ilyenen fennakadjanak.

2018. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy fognak elítélni!


Rögtön lesz egy csomó "barátod"...!


Elítélni inkább a csórókat szokták.

2018. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem gondolnám, hogy ebből bármi problémád lenne. Szerintem ez inkább azon múlik, hogy a "gazdag" fiú/lány hogyan éli ezt meg és hogyan viselkedik. Nekem is vannak gazdagabb szaktársaim, akiknek drága márkás cuccaik vannak (pl. ruhák, elektronikai eszközök), kaptak saját felújított lakást és autót, egzotikus nyaralásokra járnak stb., de a legtöbben nem ez alapján ítéljük meg őket. Ugyanazok a szempontok pl. kedves-e, aranyos-e, barátságos-e, segítőkész-e, érdeklődő-e, figyelmes-e, lehet-e vele beszélgetni, vicces-e, jófej-e stb., stb., szerintem legalábbis ezeken múlik. Aki ilyen és tényleg jófej, lehet vele barátkozni, azzal nincsen semmi gond és szerintem ugyanúgy be tud illeszkedni, mint bárki más. Van olyan is (nálunk is sajnos), aki nagyzol és beképzelt, lenéz másokat stb., na ő nem túl kedvelt személyiség, de ennek sem az anyagi helyzete az oka, hanem a személyisége, gondolkodása, viselkedése.


Jó persze, lehetséges, hogy vannak olyan emberek is (bár szerintem egyetemi közösségekben, fiatalok között ritka), akik szimplán azért utálnak, mert neked jobb, neked több van stb., de az ilyenekkel nem kell foglalkozni.

2018. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem hivalkodsz azzal amit nem is te kerestél meg, nem fog senki foglalkozni a kocsiddal meg a laptopoddal. Kb mindenki lesz.rja mid van.
2018. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Dehogy is, normális emberek nem foglalkoznak vele. Sőt, sok ember nem tudja hogy milyen értékű autód van. Én se tudnám hogy a miénk 24 millió volt, ha nem lettem volna ott a vásárlásnál:-D


Laptopot meg, hacsak nem infó szakra mész(bár oda nem a macbook a legjobb választás) felesleges magaddal cipelni, úgyse nagyon lesz időd használni, és egyeseket, sőt a tanárt is zavarhatod a gépeléssel.


Tehát, száz szónak is egy a vége, ha normális, barátságos vagy, akkor magasról tesznek rá hogy mennyi pénzed van vagy éppen nincs.A tanároknál már inkább megfigyelhető ez a kivételezés. Persze nem mindegyiknél, de nekem volt ilyen, tudta hogy kik a szüleim és másként bánt velem. Ezt le kell állítani, mert ez viszont tényleg sérelemere adhat okot a csoporttársaidnál.

2018. júl. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
A személyiséged és a viselkedésed miatt fognak elfogadni vagy elítélni. Ha alapvetően jófej vagy, és látszik rajtad, hogy tisztában vagy vele, hogy ez nem a te érdemed, hanem a szüleidé, a kutyát nem fogja érdekelni a dolog.
2018. júl. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%
Ha felvágsz ezzel, hamar megutálnak és könnyen kiközösítheted vele magadat
2018. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sok szakon ez inkább előny. Gazdaságisoknál, pl majdnem mindenki elegánsba tolja, próbálja az üzletember/asszony látszatát kelteni. Ott nem tünnél ki. És vannak, akik csórókkal nem nagyon barátkoznak, mert nincs is közös témájuk. (Én nem vagyok gazdag, de vannak nálam jóval szegényebb ismerőseim, és néha nem merek bizonyos témákról beszélni, nehogy rosszul érezzék magukat. Pl több haverom is olyan, hogy külföldön nem is volt a családjával nyaralni.)

Egy mérnöki szakon már egy elegánsabb ing is hivalkodónak tűnik a sok macifelső között. De hátrányosan ez ott sem érint szerintem.

2018. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
Jobb esetben a viselkedésed alapján fognak megítélni, aki meg nem, azt szard le. Ha nem vágsz fel akkor senkit nem fog érdekelni hogy milyen családból jöttél. Én pont ezt szerettem az egyetemben, azelőtt mindkét suliban ki voltam közösítve mert csórók voltunk. Egyetemen meg aki jó arc volt, azt kedvelték akár volt pénze akár nem, a sggfejeket meg utálták szintén pénztől függetlenül. De ha nem mutogatod a drága kocsit, nem tolod a másik arcába a laptopot akkor az ilyen hamis barátok is nehezebben találnak meg.
2018. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Mac boc pro... Én inkább kirihogbrlek hogy ilyen nevetséges értékekkel gazdagnak iszed magad, amikor kiszallok a vadonatúj ferrararimbol na az valami, vagy hazamegyek a 3 milliárdos villám a ahol a szolgái várnak na az gazdagság, ami neked van az inkabb egy proli élet, Max sajnálni fognak még 20 asokat dobálni neked, főleg hogy még ezt is csak apu anyu érte el...
2018. júl. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!